Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W drugim meczu USA także z wygraną

W drugim meczu USA także z wygraną

Za nami już drugie z serii czterech towarzyskich spotkań reprezentacji USA i Iranu. Podopieczni Johna Sperawa w pierwszym meczu wygrali 3:1. W drugim także triumfowali zwycięzcy Ligi Światowej, tym razem bez straty seta.

Zespoły tym razem spotkały się w Anaheim Convention Center. Siatkarze ze Stanów Zjednoczonych okazali się w przekroju całego meczu lepsi, ale nie oznacza to, że był to jednostronny pojedynek. Obie drużyny miały swoje szanse. Po udanym ataku najlepszego w drużynie amerykańskiej Carsona Clarka gospodarze z minimalną przewagą wygrali pierwszą partię. W drugiej partii po początkowej wyrównanej grze Amerykanie przegrywali już 18:22, ale w polu zagrywki dobrze spisał się Aaron Russell, który skutecznie utrudnił podopiecznym Slobodana Kovaca wyprowadzenie akcji. – To był mój pierwszy mecz w tej serii, więc oczywiście byłem nieco zdenerwowany. W drugim secie pomyślałem, że dobra zagrywka pozwoli nam udanie wejść w trzeciego seta – powiedział zawodnik. W trzecim secie Amerykanie zdołali wypracować sobie kilka punktów przewagi (12:9, 16:12, 21:17, 24:19) i ostatecznie po ataku Carsona Clarka mogli się cieszyć z wygranej. – Szczerze powiedziawszy jestem trochę zaskoczony tym, że udało nam się wygrać tego drugiego seta i cały mecz 3:0. Generalnie moi zawodnicy dzielnie walczyli i sądzę, że wszyscy możemy z tego doświadczenia wynieść sporo – powiedział John Speraw. Amerykański szkoleniowiec dysponuje szeroką kadrą zawodników i w każdym meczu rotuje składem. W Anaheim w porównaniu do pierwszego meczu był on zupełnie inny, np. na rozegraniu wystąpił Ryan Ammerman, w ataku zagrał Carson Clark, na libero wystąpił Erik Shoji, na przyjęciu grali Russell i Lotman.

Pomimo tego, że wyniki setów wskazują na wyrównaną walkę, statystyki zdecydowanie przemawiają na korzyść reprezentacji USA. Zdecydowanie przeważała ona w ilości punktów zdobytych w poszczególnych elementach: ataku (56:30), bloku (14:3) i w asach serwisowych (10:5). Carson Clark okazał się najlepiej punktującym z 16 oczkami na koncie, Aaron Russell zapunktował 13 razy. Grał także Paul Lotman, zawodnik Asseco Resovii Rzeszów zdobył osiem punktów atakiem i zanotował asa serwisowego. Kolejne mecze odbędą się w nocy z 15 na 16 i z 16 na 17 sierpnia polskiego czasu w San Diego i Irvine.

USA – Iran 3:0
(25:23, 25:23, 25:21)

źródło: inf. własna, teamusa.org