Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek: Wolę nie zapeszać

Monika Brzostek: Wolę nie zapeszać

fot. archiwum

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w szwajcarskim turnieju CEV Masters znalazły się tuż poza podium. Teraz przyjadą do Starych Jabłonek, aby walczyć o jak najwyższą lokatę. - W tym roku poziom jest wyrównany jak nigdy wcześniej - przyznała Brzostek.

W minioną niedzielę ty i Kinga zakończyłyście turniej w Szwajcarii, zajmując w nim wysokie, czwarte miejsce. Czujecie się silniejsze niż na początku sezonu?

Monika Brzostek: Na pewno jest jakaś większa pewność siebie na boisku, ale to nie ma nic wspólnego z wynikami, tylko po prostu z rozegraniem się. Pierwsze turnieje są troszkę stresujące, przynajmniej dla mnie, z każdymi kolejnymi zawodami człowiek czuje się pewniej i lepiej na boisku. Mam nadzieję, że ta pewność siebie z każdym kolejnym sezonem będzie przychodziła znacznie szybciej.

Byłyście bliskie wywalczenia medalu, w półfinale i w meczu o trzecie miejsce poległyście w tie-breakach. Pozostał w związku z tym pewien niedosyt?



– Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Oczywiście, że miałyśmy chrapkę na medal, niestety wyszło tak, a nie inaczej. Pozostaje cieszyć się z zacnej czwórki! To również znakomity rezultat, uważam, że miałyśmy bardzo wyrównaną grupę, a pomimo tego udało nam się wyjść z pierwszego miejsca bez porażki – to również nas ucieszyło.

Występy w ćwierćfinałach w Pradze i Moskwie czy choćby ten ostatni turniej pokazują, że stać was na dobre wyniki. Czego twoim zdaniem brakuje, aby takie rezultaty osiągać regularnie?

– Nie jest łatwo grać cały sezon na bardzo wysokich obrotach. Pomimo tego, że w porównaniu do innych polskich par przebijających się w młodzieżówce, jesteśmy najbardziej doświadczone, to jednak nie tak bardzo doświadczone jak pary zagraniczne. Potrzebujemy jeszcze nauczyć się wielu rzeczy, poszerzyć nasz wachlarz zagrań, popracować nad zagrywką i powinno być w porządku. Póki co nie potrafimy jeszcze zagrać kilku dobrych turniejów z rzędu i nasza forma wciąż faluje. Stabilność przychodzi z czasem… Doświadczone pary często po bardzo dobrym turnieju odpuszczają następny. Człowiek nie jest robotem i granie do samego końca jest niesamowicie wyczerpujące, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Jesteście jedynymi reprezentantkami Polski, które biorą udział w zawodach World Touru. Pozostałe polskie pary odnoszą sukcesy w kategoriach młodzieżowych. Jak trudno jest przejść do siatkówki seniorskiej?

– Bardzo trudno jest przejść z siatkówki juniorskiej do seniorskiej. Wiedzą o tym wszyscy. Na pewno trzeba pograć kilka lat i zapłacić frycowe, aby wskoczyć na „worldtourowy” poziom. I przede wszystkim trzeba współpracować z trenerem, który jest w stanie podciągnąć taki team na światowy poziom jak np. Łukasz Fijałek. Niestety para, która nie ma dobrej opieki trenerskiej, pewnych rzeczy nie jest w stanie przeskoczyć i nie mówię, że nie jest to niemożliwe, ale istnieje nikły cień szansy, że uda się komuś to zrobić samemu.

Kolejnym waszym turniejem jest Grand Slam w Starych Jabłonkach, gdzie przed rokiem na mistrzostwach świata wywalczyłyście 9. miejsce. Jaki cel postawiłyście sobie na tegoroczne zawody?

– Ciężko mówić o konkretnych miejscach. W tym roku poziom jest wyrównany jak nigdy wcześniej. Teamy wchodzące z kwalifikacji często kończą w ćwierćfinale bądź też w półfinale, co świadczy o podobnym poziomie wszystkich zespołów grających w World Tourze. Wolę nie zapeszać!

W Polsce wydaje się, że waszym największym sprzymierzeńcem mogą być kibice. Czy grając, odczuwasz ich wsparcie, czy może raczej jesteś typem zawodniczki, która wycisza się i koncentruje wyłącznie na meczu?

– W dobrym przygotowaniu się do meczu kibice nie przeszkadzają mi w ogóle. Potrafię się wyłączyć na tyle, żeby nie zwracać uwagi na nic innego poza piłką, boiskiem i moją partnerką Kinią (Kinga Kołosińska – przyp.red.). Miło jest grać przed własną publicznością, w tym roku olbrzymim wsparciem będą dla mnie rodzice, którzy będą mi kibicować od początku turnieju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved