Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Just Win 2015” w Jastrzębiu-Zdroju

„Just Win 2015” w Jastrzębiu-Zdroju

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Początkiem tygodnia jastrzębianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawiciele klubu mówili o celach zespołu, przedstawiając przy tym projekt o tajemniczym skrócie JW 2015.

W konferencji prasowej Jastrzębskiego Węgla uczestniczyli: prezes Jastrzębskiego Węgla – Zdzisław Grodecki, kapitan zespołu – Michał Łasko, nowy szkoleniowiec – Roberto Piazza oraz nowi zawodnicy – Grzegorz Kosok i Zbigniew Bartman. Przedstawiono skład zespołu, prezes klubu wyjawił ostatnią niewiadomą, potwierdzając, kto będzie asystentem trenera Piazzy, wyjaśnieniu podany został także widniejący przy wejściu do hali skrót – JW 2015. To właśnie od opisania nowego projektu swoją wypowiedź rozpoczął Zdzisław Grodecki. – W tym roku zaczynamy uczestniczyć w projekcie JW 2015, skrót ten jest rozwinięty jako"Just Win". Chociaż można to różnie tłumaczyć – "Tylko zwycięstwo", "Po prostu zwycięstwo" czy też "Właśnie zwycięstwo". Chcę podkreślić, że w tym sezonie właśnie na tym nam zależy. To też piękna synergia ze skrótem nazwy klubu – przyznał prezes trzeciej ekipy Europy. Przy złożonych celach prezes nie zapomniał także o grupach młodzieżowych reprezentujących klub z Jastrzębia-Zdroju. – Chcemy wygrywać pierwszym zespołem, ale Jastrzębski Węgiel to nie tylko pierwszy zespół, ale też Akademia Talentów, która będzie grała w II lidze męskiej oraz w Młodej Lidze. To także Akademia Talentów, która będzie grała przy drużynie juniorów, dwa zespoły kadetów i dwa młodzików – dodał Zdzisław Grodecki.

Prezes klubu odniósł się także do zmian, jakie dość niespodziewanie dotknęły zespół ze Śląska, podkreślając przy tym, że przed jastrzębianami nowy etap. – Podjęliśmy trudne decyzje o rozwiązaniu kontraktów z trenerem Bernardim i Michałem Kubiakiem, ale zarówno Lorenzo, jak i Michałowi jestem wdzięczny za to, że oddali to, co dla Jastrzębskiego Węgla jest najważniejsze – swoje serce i swój potencjał. I nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale to już historia. Teraz przed nami projekt JW 2015 i nowy skład – zaznaczył Zdzisław Grodecki, przedstawiając nowego szkoleniowca zespołu. – Roberto to przede wszystkim człowiek, który ma pasję. Jestem przekonany, że jeżeli ta pasja, którą ma trener i którą mają zawodnicy, przełoży się na grę, to będziemy zadowoleni z wyników – dodał. Zdzisław Grodecki przedstawił także nowego drugiego trenera zespołu, a raczej szkoleniowca wracającego po przerwie do drużyny. – To legenda naszego klubu, zawodnik wiele lat grający, osiągający sukcesy. Mający na koncie także sukcesy trenerskie. W ostatnich dwóch latach współtworzył Akademię Talentów, przekazując doświadczenie tym młodym ludziom. Teraz będzie w pierwszym zespole – o Leszku Dejewskim mówił prezes Jastrzębskiego Węgla.

Włoski szkoleniowiec, będący następcą Lorenzo Bernardiego, dzieląc się pierwszymi wrażeniami z pobytu w klubie, mówił o pracy, jaką przyjdzie wykonać jemu i jego podopiecznym. – Jestem szczęśliwy, że będę mógł tutaj pracować. Mam jednak świadomość ciężkiej pracy, która nas czeka. Jest to dla mnie też trudne, bo zastępuję mojego kolegę, Lorenzo Bernardiego, który wykonał tutaj świetną robotę, zdobywając medale PlusLigi i Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejności chciałbym zrozumieć mentalność polskich zawodników. Wtedy łatwiej będzie nam osiągać dobre wyniki – zaznaczył Roberto Piazza. Radości z przejścia, a raczej powrotu w szeregi zespołu ze Śląska nie krył Zbigniew Bartman. – Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę tutaj wrócić. Nie jest tajemnicą znakomita atmosfera panująca w klubie i drużynie, która jest niesamowita i można powiedzieć, że niespotykana na arenie międzynarodowej. Cieszę się, że mogłem wrócić. Będę miał okazję podnosić swój poziom sportowy, bo sztab szkoleniowy, jaki zapewnili nam włodarze klubu, jest też z najwyższej światowej półki. Chciałbym w całym rozrachunku na koniec sezonu móc powiedzieć, że dołożyłem cegiełkę do końcowego sukcesu zespołu. A mam nadzieję, że tym sukcesem będzie mistrzostwo Polski, Puchar Polski i świetny wynik w Lidze Mistrzów. Wiadomo, że przy takim składzie, jaki mamy, takie cele trzeba sobie stawiać. Oczywiście nie wiadomo, czy uda nam się to zrealizować, bo to tylko spot. Ale takie mamy marzenia, a mamy w zwyczaju, aby gonić za tymi marzeniami i je realizować – podkreślił przyjmujący jastrzębian.Kolejnymi nowymi twarzami w barwach jastrzębian będą Grzegorz Kosok i Denis Kaliberda. Reprezentant Niemiec ze względu na trwające zgrupowanie kadry Niemiec nie mógł tego dnia być w Jastrzębiu-Zdroju. – Trafiam do dobrego zespołu z wieloma szansami na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Będę ciężko na to pracował – powiedział w specjalnie przesłanym materiale video sympatyczny Niemiec. – Cele założone przez klub są takie, aby wygrywać na każdym froncie, co się tylko da. Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań, żeby tak się stało. Możemy stworzyć razem coś naprawdę fajnego – o ambitnych celach zespołu mówił także Grzegorz Kosok.

Jastrzębianie przygotowania rozpoczynają mocnym akcentem. Włodarze klubu przygotowali niespodziankę także dla kibiców. W najbliższy wtorek, tj. 19 sierpnia, o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej przy Al. Jana Pawła II 6 odbędzie się bowiem otwarty trening pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved