Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Egipcjanie udanie sparują przed mistrzostwami świata

Egipcjanie udanie sparują przed mistrzostwami świata

fot. archiwum

Reprezentacja Egiptu, podobnie jak inne drużyny, przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Kolejny etap treningów to spotkania towarzyskie, w których jak na razie Egipcjanie spisują się bardzo dobrze.

Jak do tej pory reprezentacja Egiptu rozegrała trzy mecze towarzyskie – dwa z Tunezją i ostatnio jeden z ekipą Algierii. We wszystkich triumfował zespół egipski. Choć obie drużyny momentami walczyły z Egipcjanami jak równy z równym, to jednak przewaga tego zespołu w każdym ze spotkań była bardzo widoczna. Trener Eddine wykorzystał te spotkania, by sprawdzić każdego ze swoich podopiecznych, by podjąć ostateczne decyzje co do składu zespołu, który zagra w turnieju w Polsce.

Pojedynek Egiptu z Algierią miał jeszcze inny wymiar. Obie krajowe federacje siatkarskie w ostatnim czasie zaczęły intensywnie ze sobą współpracować, a pojedynek obu reprezentacji miał być tego dowodem.

Egipcjanie awans do mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce wywalczyli w turnieju w Nairobii, w którym wygrali wszystkie swoje pojedynki, tracąc tylko jednego seta. W mundialu Egipt zagra natomiast w grupie C, w której jego rywalami będą Rosja, Kanada, Meksyk, Bułgaria i Chiny.Egipt – Algieria 3:0
(25:21, 25:23, 25:12)
Egipt – Tunezja 3:0
(25:16, 25:22, 25:15)
Egipt – Tunezja 3:1
(26:24, 25:15, 20:25, 27:25)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved