Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni kończą pierwszy tydzień treningów z nowym kapitanem

Czarni kończą pierwszy tydzień treningów z nowym kapitanem

fot. archiwum

W czwartek po południowym treningu Cerrad Czarnych Radom zawodnicy wybrali nowego kapitana zespołu oraz radę drużyny. Pieczę nad demokratycznym wyborem sprawowała komisja sztabu trenerskiego. Kapitanem został Daniel Pliński.

Po historycznym powrocie Cerrad Czarnych Radom do ekstraklasy funkcję kapitana zespołu w sezonie 2013/2014, jak pamiętamy, pełnił Bartłomiej Neroj. Teraz jednak rozgrywającego ujrzymy w drużynie BBTS-u Bielsko-Biała. W czwartek po południowym treningu zespół w tajnym, demokratycznym głosowaniu pod uważnym okiem komisji wybrał nowego kapitana zespołu oraz radę drużyny.

Najwięcej głosów uzyskał nowy środkowy Cerrad Czarnych Radom – Daniel Pliński. Z kolei radę drużyny tworzyć będą kolejno: Kamil Gutkowski, Wojciech Żaliński oraz Michał Ostrowski.

Jest to na pewno dla mnie ogromne wyróżnienie. Jedyne, co mogę teraz powiedzieć, to „dziękuję”. Chłopaki mi zaufali, powierzyli ważną funkcję, także postaram się nikogo nie zawieść – powiedział w rozmowie z klubowym serwisem nowy kapitan drużyny wojskowych, Daniel Pliński.Taki zawodnik, z tak ogromnym doświadczeniem oraz charyzmą i podejściem do treningu nie mógłby nie być kapitanem. Decyzja była jednogłośna i jak najbardziej słuszna – dodał Kamil Gutkowski, który znalazł się w radzie drużyny.

Natomiast szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel, jest zadowolony z pierwszego tygodnia treningów i jak sam podkreśla, wielu zawodników sumiennie przygotowało się na zajęcia z drużyną. – Jest naprawdę nieźle. Chłopaki przed startem przygotowań pracowali na siłowni oraz dużo biegali, co na pewno pozwoliło im łatwiej wejść w rytm tych pierwszych jednostek treningowych – zaznaczył szkoleniowiec.

Przed przygotowaniami poza siłownią wielu siatkarzy mogliśmy zobaczyć także na boiskach do piłki plażowej, co jak widać miało spory wpływ na treningi w hali. – Po pierwszych treningach w hali widać,  że ta piłka większości się słucha, co daje jasną odpowiedź, że również gra na plaży była dobrym elementem treningowym przed rozpoczęciem przygotowań – dodał Robert Prygiel.

W pierwszym tygodniu widać było także pełne skupienie i zaangażowanie zawodników na zajęciach. – Nowe osoby w zespole, a także adrenalina jak zawsze robi swoje – z uśmiechem podkreślił pierwszy szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved