Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski kapitanem Trefla w nowym sezonie

Bartosz Gawryszewski kapitanem Trefla w nowym sezonie

fot. Magdalena Bojdo

Trener Trefla Gdańsk Andrea Anastasi podjął decyzję dotyczącą funkcji kapitana drużyny. W nowym sezonie będzie nim Bartosz Gawryszewski, zaś jego zastępcą został Piotr Gacek. Bardzo się cieszę, że trener mi zaufał - przyznał nowy kapitan Trefla.

Bartosz Gawryszewski jest zawodnikiem o najdłuższym stażu w pierwszej drużynie Trefla. W Gdańsku występuje od 2012 roku. W roli kapitana debiutował w poprzednim sezonie, w dwóch ostatnich meczach PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała zastępując Grzegorza Łomacza. Teraz to właśnie 28-letni środkowy będzie pełnił tę reprezentacyjną funkcję.

Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań odbyłem rozmowę z trenerem, podczas której powierzył mi tę zaszczytną funkcję. Bardzo się cieszę, że mi zaufał. To dla mnie nowe wyzwanie, bo dotąd, poza tymi dwoma meczami na koniec poprzedniego sezonu, nie byłem kapitanem. To dla mnie ogromne wyróżnienie i podwójna mobilizacja do dalszej pracy – przyznał kapitan Gawryszewski.

Jego zastępcą będzie Piotr Gacek. Zgodnie z siatkarskimi przepisami zawodnicy z pozycji libero nie mogą w meczu pełnić funkcji kapitana, jednak trener Anastasi jest przekonany, że doświadczenie wicemistrza świata z 2006 roku będzie bezcenne w budowaniu relacji w drużynie tak na boisku, jak i poza nim.Wybrałem Bartka, ponieważ najdłużej gra on w Gdańsku, zna klub i do gry w Lotosie Treflu podchodzi z dużym entuzjazmem. Piotr Gacek z kolei jest graczem z największym doświadczeniem, osiągnięciami i wspaniałą osobowością. Potrzebujemy takich zawodników, którzy dzięki swojemu ograniu i wiedzy będą mogli pomóc również młodszym graczom. Rozmawiałem z nimi, obaj są szczęśliwi, a ja jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję – powiedział Andrea Anastasi.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved