Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Andriej Aszczew: Musimy zaprezentować swój poziom

Andriej Aszczew: Musimy zaprezentować swój poziom

fot. archiwum

W Krakowie rozegrany zostanie XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera z udziałem Bułgarii, Chin, Polski i Rosji. - Na każde spotkanie wyjdziemy z zamiarem uzyskania jak najlepszego wyniku - powiedział środkowy reprezentacji Rosji, Andriej Aszczew.

12 sierpnia zakończyło się zgrupowanie kadry Rosji w Anapie, które rozpoczęło się 27 lipca. Następnie podopieczni trenera Andrieja Woronkowa przylecieli do Moskwy. Wczoraj wznowili proces treningowy, a 15 sierpnia udadzą się do Krakowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju przygotowują się do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. – Proszę nie myśleć, że memoriał będzie tylko jakimś przeglądem przed czempionatem – dodaje Andriej Aszczew.My zagramy o jak najlepszy wynik. Zwycięstwa dają pozytywne emocje, są celem w sporcie. O jakichś innych zadaniach i planach związanych z naszym udziałem w memoriale proszę pytać trenera.

Bułgaria będzie jednym z rywali Rosji w pierwszej fazie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Oba zespoły spotkają się 7 września w Ergo Arenie na zakończenie rywalizacji w grupie C. Czy w Krakowie będzie próba generalna?



W każdym z meczów Memoriału Wagnera będziemy musieli odegrać rolę faworyta – mówi Andriej Aszczew.Musimy zaprezentować swój poziom. Inne drużyny będą chciały nas pokonać.

Memoriał zostanie rozegrany w Arenie Kraków, w której podczas spotkania Polska – Brazylia padł tegoroczny rekord frekwencji na meczach Ligi Światowej.

Kadra Rosji na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:
Rozgrywający: Siergiej Makarow, Siergiej Grankin
Atakujący: Nikołaj Pawłow, Paweł Moroz, Denis Ziemczonok
Środkowi: Nikołaj Apalikow, Dmitrij Muserskij, Artiom Wolwicz, Andriej Aszczew, Artiom Smolar
Przyjmujący: Denis Biriukow, Aleksiej Spiridonow, Siergiej Sawin, Jurij Bierieżko, Dmitrij Ilinych
Libero: Аrtiom Jermakow, Walentin Gołubiew

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved