Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Grabowski: Dopiero ligowa rywalizacja zweryfikuje siłę zespołu

A. Grabowski: Dopiero ligowa rywalizacja zweryfikuje siłę zespołu

fot. Piotr Woźniak

Bez zgrupowań, tylko we własnej hali, z serią spotkań towarzyskich - tak do nowego sezonu przygotowywać się będzie wzmocniona ekipa Budowlanych Łódź. - Dopiero rywalizacja o ligowe punkty może zweryfikować siłę drużyny - mówi trener łodzianek.

Drużyna Budowlanych Łódź do treningów przed nowym sezonem w Orlen Lidze powróciła 1 sierpnia. Sztab szkoleniowy ma do dyspozycji niemalże wszystkie zawodniczki. Pod okiem trochę zmienionego sztabu, na czele którego jak w ubiegłym sezonie stoi Andrzej Grabowski, trenuje 11 siatkarek, cztery z nich to zawodniczki ekipy z Młodej Ligi. – Ze względów oszczędnościowych żadnego zgrupowania nie będzie. Zresztą w Atlas Arenie mamy bardzo dobre warunki, aby solidnie przygotować zespół do rozgrywek w ekstraklasie. W planie mamy ponadto aż 14 meczów kontrolnych. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek, 29 sierpnia, w godzinach popołudniowych w Łodzi, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna BKS-u Bielsko-Biała. Część spotkań rozegramy u siebie – mówi w Expressie Ilustrowanym szkoleniowiec Budowlanych.

W przerwie między sezonami można powiedzieć, że Budowlani wzmocnili swój skład. Największym ma być Chorwatka – Sanja Popović. Ważnymi ogniwami z pewnością będą młode, ale zdolne reprezentantki Polski – Emilia Kajzer i Magdalena Damaske oraz nowa libero – Dorota Medyńska.Rozpatrując siłę poszczególnych zawodniczek, można rzeczywiście dojść do takiego, ale w zasadzie tylko teoretycznego wniosku. Dopiero rywalizacja o ligowe punkty może zweryfikować siłę drużyny, jak i jedenastu pozostałych zespołów – uważa Adam Grabowski.

W tym sezonie w Orlen Lidze zagrają dwie nowe drużyny – Pałac AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – mistrz I ligi oraz Developres Rzeszów. Zwiększenie liczby drużyn w lidze przyniesie nie tylko więcej emocji, ale i więcej grania, czy to podwyższy poziom rozgrywek? – Na dzień dzisiejszy jestem zwolennikiem tej koncepcji, ponieważ wprowadza ona zwiększoną rywalizację, a co za tym idzie, może wywrzeć korzystny wpływ na podniesienie się ogólnego poziomu rozgrywek ekstraklasy. Ale na właściwą ocenę tej zmiany organizacyjnej musimy poczekać do zakończenia mistrzostw Polski – ocenia Grabowski. 

źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved