Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Mielcu rozegrano Tropicana Cup

W Mielcu rozegrano Tropicana Cup

W ubiegły weekend na mieleckiej plaży rozegrana została pierwsza edycja Tropicana Cup. Do turnieju przystąpiło 16 par kobiecych i 24 pary męskie. Wśród pań zwyciężył duet Wołoszyn/Suwińska, z kolei u panów triumfowali Piwowarczyk/Słonina.

Wszystkie duety prezentowały umiejętności na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wiele meczów rozstrzyganych było po walce na przewagi. Pomimo że pojedynki rozgrywane były w ponad 30-stopniowym upale, siatkarki, jak i siatkarze nie odpuszczali i grali do samego końca. Kibice doceniali wysiłek i starania najlepszych, nagradzając ich imponujące akcje przez cały turniej gromkimi brawami.

W pierwszym półfinale turnieju kobiecego spotkała się łódzka para Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska z krakowską parą Iwona Urbańczyk i Anna Kostera. Faworytki turnieju Wołoszyn/Suwińska dały pokaz swoich prawdziwych umiejętności, pokonując przeciwniczki dość wysoko. Zaciekłą walkę w drugim półfinale stoczyły pomiędzy sobą pary Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Magdalena Rapacz i przemyski duet Kamila Presz/Lilia Winiarska. Pierwszy set padł łupem przemyślanek, drugi nieznacznie krakowianek. Tie-break natomiast, rozgrywany do 11, rozpoczęła znakomicie para z Podkarpacia, odskakując z wyniku 5:5 na 8:5, jednak Radkowska-Kiedacz z Rapacz nie dając za wygraną, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:8 i to właśnie krakowianki wygrały decydujący set po ciężkiej walce i kilku meczbolach.
Finał mieleckiego Tropicana Cup obsadziły pary występujące na co dzień w turniejach głównych eliminacji mistrzostw Polski – faworytki Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska, które pokonały w dwóch setach krakowianki Agnieszkę Radkowiak-Kiedacz i Magdalenę Rapacz. Trzecie miejsce przypadło również krakowskiemu duetowi, Iwonie Urbańczyk i Annie Kosterze, które w trzech setach zwyciężyły przemyską parę Kamilę Presz i Lilię Winiarską. Straciły wprawdzie pierwszą partię, za to w dwóch następnych w pełni kontrolowały wynik meczu.

W niedzielę mielecką plażę opanowali już panowie. W najlepszej czwórce turnieju znalazły się same pary krakowskie. Zgodnie z przewidywaniami w pierwszym półfinale zmierzyli Karol Szczepanik/Łukasz Kiniorowski oraz Michał Płecha/Bartosz Oleksy. Po zaciętym trzysetowym boju zwyciężyli ci pierwsi, zapewniając sobie występ w meczu finałowym. Drugi półfinał przebiegał pod dyktando pary Paweł Piwowarczyk/Piotr Słonina, którzy sukcesywnie powiększali przewagę punktową nad parą Tomasz Dudek/Sebastian Popek, uzupełniając stawkę meczu finałowego.

Trzecie miejsce przypadło bardziej doświadczonej w tym meczu parze Płecha/Oleksy. W finale spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze pary męskiego turnieju. Więcej sił na finałowy pojedynek zachowała para Piwowarczyk/Słonina, która pomimo porażki w pierwszym secie była w stanie pokonać w dwóch kolejnych setach Karola Szczepanika i Łukasz Kiniorskiego i wygrać męską część turnieju Tropicana Cup 2014.

Spośród wszystkich zawodniczek i zawodników turnieju najlepszym wybrany został Paweł Piwowarczyk, popisując się w finale serią punktowych zagrywek, a najlepszą Karolina Suwińska stawiając przez cały turniej ścianę bloku. Trudno się dziwić – zarówno Paweł, jak i Karolina to triumfatorzy rozgrywek. „Czarnym koniem” turnieju męskiego została wybrana lubelska para Arkadiusz Orlik/Grzegorz Turbiasz, zaskakując swą pomysłowością i poczuciem humoru.

Statuetki dla trzech pierwszych par oraz cenne nagrody rzeczowe dla czterech pierwszych par wręczyły pomysłodawczynie turnieju Marzena Dolak oraz Justyna Gąbka.