Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sosnowiecki Płomień rozpoczął przygotowania do sezonu

Sosnowiecki Płomień rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

W poniedziałek rozpoczął się pierwszy trening Płomienia Sosnowiec w ramach przygotowań do nowego sezonu. W milowickiej hali pojawiło się jedenastu zawodników, którzy w tym tygodniu postarają się przekonać do siebie trenera Sobieraja.

Przez najbliższe cztery dni tworzona sosnowiecka drużyna będzie spotykać się raz dziennie w godzinach popołudniowych. – Przed nami trening adaptacyjny, rozruchowy i kilka spraw organizacyjnych. Prawdziwe przygotowania według planu rozpoczniemy w przyszły poniedziałek – mówi trener Dariusz Sobieraj.

Skład zespołu nie jest jeszcze znany, ale jak zdradził szkoleniowiec zmian nie będzie wiele. – Sporo zawodników pokazało się w ubiegłym sezonie z bardzo dobrej strony, dlatego nie planuję wielkich roszad. Z pewnością zastąpimy doświadczonymi zawodnikami naszych dwóch byłych siatkarzy – Bartłomieja Sorokę i Mariusza Sygułę. Jest w czym wybierać, ponieważ zainteresowanie grą w naszym klubie jest ogromne. Dzisiaj mamy na parkiecie cztery nowe twarze, ale to nie koniec. W tym tygodniu przetestujemy jeszcze kilku chętnych, którzy mają przeszłość w klubach pierwszo- i drugoligowych. Mam nadzieję, że pełną kadrę poznamy po długim weekendzie – przyznaje.

Płomień po wielu latach wraca do legendarnej hali w Milowicach. Czy to zmiana na plus? – Oczywiście, że tak. Mamy tutaj znakomite warunki – zwłaszcza godzinowe. Hala jest do naszej dyspozycji, włącznie z siłownią. To ma ogromne znaczenie. Liczymy na to, że wraz z powrotem do tego obiektu wróci także znakomita atmosfera na trybunach. Wierzymy w naszych kibiców, którzy pokazali w ubiegłym sezonie, że przy ich dopingu można wygrać wszystko – dodaje Sobieraj.W nadchodzących rozgrywkach zespół czeka sporo wyjazdów m.in. do Sanoka i Strzyżowa. To ogromna zmiana w porównaniu do sezonu 2013/14. – Ciężko cokolwiek powiedzieć o tej grupie. Nie znamy zespołów i ich możliwości. Wiemy jedynie, że czekają nas dalekie podróże, większe koszta i mniej czasu na odpoczynek. Jak to się odbije na zespole, dowiemy się w trakcie rozgrywek – wyjaśnia szkoleniowiec.

Cel Płomienia w nowej lidze jest taki sam jak w ubiegłym roku – walka o miejsce premiowane awansem do kolejnej fazy.

źródło: plomiensosnowiec.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved