Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze ZAKSY też trenują

Siatkarze ZAKSY też trenują

fot. archiwum

Po ponad 100 dniach przerwy do zajęć powrócili siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i tym samym oficjalnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na razie jednak zespół trenuje w mocno okrojonym składzie.

W znacznej mierze spowodowane jest to tym, że aż czterech graczy zespołu z Opolszczyzny ma szansę na udział w mistrzostwach świata, które 31 sierpnia rozpoczną się w Polsce. Z reprezentacją naszego kraju przygotowują się do tych zmagań Paweł Zagumny, Paweł Zatorski i Marcin Możdżonek, a o miejsce w kadrze Brazylii walczy Lucas Eduardo Loh (jak na razie pewni udziału w mundialu mogą być tylko dwaj pierwsi). Z kolei Dominik Witczak jak co roku walczy o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej i dostał wolne do końca tych zmagań. – Patrząc na to, co się dzieje w innych klubach, u nas nie jest aż tak źle. Jesteśmy wręcz szczęśliwcami – śmieje się trener trójkolorowych Sebastian Świderski, który do dyspozycji miał na razie takich graczy, jak: Grzegorz Bociek, Jurij Gładyr, Michał Ruciak, Łukasz Wiśniewski oraz jedyny nowy nabytek – Nimir Abdul-Aziz. Holenderski rozgrywający przybył bowiem do miasta w niedzielę wieczorem.

Na powitanie, rzecz jasna, szkoleniowiec zbytnio nie forsował swoich podopiecznych. – Na razie robimy takie wprowadzenie do treningu. Przez pierwsze dni będziemy pracować nad wytrzymałością, czyli czeka nas siłownia, basen itp. – wyjaśnia „Świder”. – Dopiero w następnym tygodniu zwiększymy obciążenia i na pewno więcej będzie zajęć typowo siatkarskich, łącznie ze skakaniem i piłką – podkreśla trener, wyjaśniając przy tym, iż znacznie wcześniej jego zawodnicy dostali rozpiskę z podziałem zajęć na czas wolny, tak by nie zaczynać budowania formy od zera.

Autor: Łukasz Baliński, więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved