Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy w Spale zrewanżowali się Niemcom

Polacy w Spale zrewanżowali się Niemcom

fot. Joanna Skólimowska

W ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się Memoriałem Huberta Wagnera podopieczni Stephane'a Antiga pokonali reprezentację Niemiec 3:1. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu kontrolnym obu drużyn wynik był odwrotny.

Biało-czerwoni powoli kończą zgrupowanie w Spale, gdzie przez ostatnie dni szlifowali formę przed mistrzostwami świata oraz przed rozpoczynającym się za kilka dni Memoriałem Huberta Wagnera. Zwieńczeniem obozu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich były dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Niemiec. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy pokonali Polaków 3:1, ale w dwóch dodatkowych setach lepsi byli już nasi siatkarze.

Dzień później biało-czerwoni zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Nasza reprezentacja przede wszystkim dobrze broniła, co przekładało się na skuteczną kontrę. W porównaniu do pierwszego meczu z Niemcami podopieczni Stephane’a Antigi odważniej zagrali w polu serwisowym, psując niewielką ilość zagrywek. Przez pierwsze dwie partie Polacy grali w następującym zestawieniu: Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Michał Kubiak, Mariusz Wlazły, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski. Dopiero od trzeciego seta Francuz zaczął rotować składem, dając szansę na pokazanie się pozostałym kadrowiczom. Bardzo skuteczne okazały się szczególnie podwójne zmiany z Pawłem Zagumnym i Dawidem Konarskim.

Po spotkaniu, wygranym przez naszych siatkarzy 3:1, rozegrano dodatkową partię, która należała do Niemców. Dzisiaj w godzinach wieczornych Polacy przejdą jeszcze odprawę pomeczową, a jutro po śniadaniu wyruszą w kierunku Krakowa, gdzie rozegrany zostanie XII Memoriał Huberta Wagnera. Rywalem biało-czerwonych będą Bułgarzy, Chińczycy i Rosjanie.Polska – Niemcy 3:1
(25:23, 25:20, 20:25, 25:21) dodatkowy set 19:25

Składy zespołów:
Polska:
Buszek, Drzyzga, Kłos, Kubiak, Wlazły, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Konarski, Kurek, Ignaczak (libero), Możdżonek i Winiarski
Niemcy: Kampa, Grozer, Fromm, Günthör, Böhme, Kaliberda, Steuerwald (libero), Tille (libero) oraz Westphal, Schöps, Andrei, Schwarz i Broshog.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved