Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kubiak wraca do formy, Antiga apeluje o spokój

Kubiak wraca do formy, Antiga apeluje o spokój

fot. FIVB

Reprezentacja Polski mężczyzn wczoraj rozegrała pierwszy sparing z Niemcami. Jego wynik oraz gra biało-czerwonych nie były jednak najważniejsze. Stephane'a Antigę może cieszyć fakt, że do formy po złamaniu palców ręki wraca Michał Kubiak.

Mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy ich uczestnicy w pocie czoła szlifują formę przed najważniejszym turniejem tego roku, bowiem do jego rozpoczęcia zostały już tylko dwa tygodnie. Poszczególne reprezentacje zaczynają już także rozgrywać mecze kontrolne. Podobnie uczynili Polacy, którzy wczoraj po raz pierwszy sparowali z Niemcami. Forma obu drużyn nie zachwycała, a udane zagrania przeplatane były dużą ilością błędów własnych, ale można je usprawiedliwić dużymi obciążeniami treningowymi. – To nie był prawdziwy mecz, bo oba zespoły są zmęczone przygotowaniami i trudno oczekiwać od nas, byśmy już teraz błyszczeli formą – mówił po spotkaniu atakujący reprezentacji Niemiec, Jochen Schöps. Jego słowa potwierdził francuski szkoleniowiec biało-czerwonych. – Rano mieliśmy jeszcze ciężką siłownię i oczywiście nie szukam wymówek, lecz to było widać. Zachowajcie spokój, z każdym dniem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej – przekonywał Antiga.

Najbardziej optymistyczną wiadomością dla trenerów Polaków jest coraz lepsza dyspozycja Michała Kubiaka, który w ostatnim czasie nie grał w kadrze z uwagi na połamane palce ręki. – Michał nieźle prezentuje się w trakcie zajęć, jeszcze chwila i powinien dojść do stanu, w jakim zaczynał ten kadrowy sezon – podkreślił Antiga. – Generalnie staram się patrzeć optymistycznie na to, co nas czeka. Może przeciwko Niemcom nie był to najlepszy mecz, jednak pewne plusy widziałem już na gorąco – zakończył.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved