Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejna Polka może zagrać w Czechach

Kolejna Polka może zagrać w Czechach

fot. archiwum

Bardzo możliwe, że kolejna Polka trafi w przyszłym sezonie do czeskiej ekstraklasy. Obok Agaty Turbak i Marty Kędzi, które przeszły do Sokoła Frydek Mistek, bardzo możliwe, że u naszych południowych sąsiadów zagra również Sandra Guzowska.

W zespole położonej niemal na granicy z Polską Ostrawy wciąż trwa budowanie zespołu, który przystąpi do jesiennych rozgrywek ekstraklasy. Po tym, jak z klubu odeszły Agnieszka Starzyk-Bonach, Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Przepiórka, władze wraz ze sztabem szkoleniowym rozpoczęły poszukiwania siatkarek, które mogłyby wypełnić lukę po trzech Polkach. – Nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom finansowym tych dziewczyn, dlatego po tym sezonie wróciły one do kraju. Trwają poszukiwania, ale wygląda na to, że drużynę będziemy musieli uzupełnić juniorkami – tłumaczył trener VK Ostrawa, Zdeněk Pommer.

Tymczasem jak podają czeskie media, na testach w Ostrawie przebywa pochodząca z Bydgoszczy Sandra Guzowska. Dwudziestoczterolatka ma za sobą występy w pierwszoligowym AZS-ie Politechniki Śląskiej oraz Piaście Szczecin. Ostatni sezon Guzowska spędziła na Białorusi, reprezentując barwy Kommunalnika Mogilew. Jeżeli ten transfer dojdzie do skutku, będzie to kolejna Polka występująca w przyszłym sezonie w Czechach. Pewne jest, że do Sokoła Frydek-Mistek z Pszczyny przeprowadzą się Agata Turbak oraz Marta Kędzia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved