Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Czarni to dobrze zorganizowany klub

Daniel Pliński: Czarni to dobrze zorganizowany klub

fot. archiwum

- Osobiście cieszę się, że już pracujemy. Nie ukrywam, że moje przenosiny do Cerradu Czarnych były dobrze przemyślaną decyzją. Miałem kilka propozycji, ale wybrałem radomską i jestem z tego powodu bardzo zadowolony - mówi Daniel Pliński.

– Klub jest dobrze zorganizowany, ma wspaniałych kibiców. Drużyna zapowiada się na mocną, możemy coś fajnego razem stworzyć. Wszystkim życzę, byśmy powalczyli skutecznie o play-off, a potem może o coś więcej – przyznał siatkarz.

Zawodnik, który ma na swoim koncie m.in. tytuł wicemistrza świata z Japonii (2006 rok), podkreślił, że Radom to fajne miasto. – Jestem tu z rodziną, zdążyliśmy już po części poznać miasto. Jest fajne – dodał zawodnik. Jeśli chodzi o przygotowania w klubie, to siatkarz ma świadomość ogromu pracy, który przed nim i jego kolegami z drużyny. Byłego kadrowicza nie można było też nie zapytać o zbliżające się siatkarskie mistrzostwa świata, które rozpoczną się na przełomie sierpnia i września.

Kocham siatkówkę, ale wiem, że trzeba ostro pracować w okresie przygotowań, by w sezonie na boisku dawać z siebie wszystko. Dlatego to, że będziemy teraz dostawać mocno w kość, jest normalne. Tematem siatkarskiego mundialu w naszym kraju żyje pewnie cała Polska. Byłoby pięknie, gdybyśmy zdobyli medal. Jest jednak sporo kandydatów do podium. Co najmniej cztery reprezentacje oceniam przed mistrzostwami jako silniejsze od nas. Ale turniej rządzi się swoimi prawami. Tu o zwycięstwie w meczu czy awansie do dalszej fazy może przesądzić dyspozycja dnia. Wierzę jednak, że nasi staną na podium. Tym bardziej, że impreza odbędzie się w naszym kraju – skomentował siatkarz.*więcej w serwisie radom.sport.pl

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved