Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Cooper zasiliła szeregi sopockiego Trefla

Cooper zasiliła szeregi sopockiego Trefla

fot. archiwum

Brittnee Cooper, środkowa, która w minionym roku reprezentowała barwy azerskiej Rabity Baku, w nadchodzącym sezonie będzie występowała w barwach PGE Atomu Trefla Sopot. Jest ona czwartą środkową, która została zakontraktowana przez pomorski zespół.

– Brittnee jest kolejną bardzo utalentowaną siatkarką w naszym zespole, która z pewnością pomoże nam w dotarciu do wyznaczonych celów – zapewnia trener Trefla, Lorenzo Micelli. – Zresztą ma już ona na swoim koncie doświadczenie z Francji czy Azerbejdżanu i w każdym z tych klubów radziła sobie bardzo dobrze. Jestem pewny, że szybko wpasuje się w naszą filozofię gry. Dla mnie to normalna sytuacja, że cztery blokujące będą rywalizowały o miejsce w składzie – to korzystne dla zespołu, bo ich ciężka praca na treningach przełoży się na postawę na boisku. A na tym również polega nasz projekt – dodaje.

Cooper w 2009 roku została ogłoszona zawodniczką roku spośród wszystkich siatkarek biorących udział w rozgrywkach akademickich USA. Ma także za sobą występy w szerokiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Przed przeprowadzką do Azerbejdżanu reprezentowała barwy Nantes Volley. W minionej edycji Ligi Mistrzyń wraz z koleżankami z Rabity Baku wywalczyła brązowy medal rozgrywek o klubowe mistrzostwo Starego Kontynentu. W meczu o 3. miejsce azerska drużyna pokonała zresztą prowadzone przez Micellego Eczacibasi VitrA Stambuł 3:0, a Cooper występowała wtedy obok byłej zawodniczki Trefla i aktualnej rekordzistki punktowej ligi polskiej, Rachel Rourke. Amerykanka nie ukrywa, że fenomenalna Australijka pomogła jej podjąć decyzję odnośnie zmiany klubu.

– Bardzo się cieszę, że będę grała w PGE Atomie Treflu w tym sezonie. Dla mnie to już prestiżowy klub i wiem, że to świetne miejsce sprzyjające rozwojowi i grze na najwyższym poziomie – mówi Cooper. – Rachel Rourke, z którą miałam okazję grać w minionym sezonie w Rabicie, powiedziała mi o klubie i mieście same dobre rzeczy. Jej zdanie było dla mnie jednym z głównych powodów do podjęcia takiej decyzji. Teraz nie mogę się już doczekać samego przyjazdu do Sopotu i rozpoczęcia treningów. Najchętniej sprawiłabym, aby sezon już się rozpoczął! – dodaje.Cooper będzie występowała w PGE Atomie Treflu z numerem 15, czyli będzie pierwszą zawodniczką po sezonie przerwy, która wystąpi w klubie z tym samym numerem, z jakim grała właśnie Rourke. Nad morzem pojawi się już około 22 sierpnia.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved