Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: To nie jest najlepsza sytuacja dla zawodników

Stephane Antiga: To nie jest najlepsza sytuacja dla zawodników

fot. pzps.pl

Polscy siatkarze ciężko pracują, by jak najlepiej przygotować się do MŚ. Jak przyznaje w dzienniku Sport trener biało-czerwonych, Stephane Antiga to nie jest łatwy czas dla naszych reprezentantów. - Naprawdę trudno trenować na takim zmęczeniu - mówi.

Francuz ma do dyspozycji wszystkich zawodników, choć w tym sezonie bywało z tym różnie, a kontuzje nie omijały polskich siatkarzy. – W ostatnim czasie poważniejsze urazy omijają nas z daleka i oby tak pozostało jak najdłużej – mówi. Dzięki temu sztab szkoleniowy może w pełni realizować założenia, które przygotował wcześniej. Przygotowania idą pełną parą, nikt nie narzeka, ale nie jest łatwo. Ciężkie treningi dają się we znaki. – Pracowaliśmy przez ostatni czas naprawdę ciężko, a to nie jest najlepsza sytuacja dla zawodników. Są wolni, nie skaczą wysoko, odczuwają ciągłe zmęczenie. Naprawdę trudno trenować na takim zmęczeniu. Ale mimo wszystko konsekwentnie realizujemy swój plan – zdradza w katowickim Sporcie Antiga.

Reprezentacja Polski miała więcej czasu na treningi, ponieważ nie awansowała do Final Six tegorocznej Ligi Światowej. Do ostatniego dnia ważyły się losy biało-czerwonych, ale ostatnie starcie Włochów z Brazylijczykami przekreśliło ostatecznie ich awans. – Każdy wie, że lepiej byłoby grać we Florencji i zmierzyć się z najlepszymi na świecie. To byłoby korzystne w roku mistrzostw świata. Z drugiej strony mieliśmy jednak trochę więcej czasu na odpoczynek po ciężkim sezonie klubowym. Brak awansu sprawił, że mieliśmy 10 dni wolnego. Wcześniej mogliśmy zacząć treningi i to też dobra informacja, bo właśnie tego nam brakowało najbardziej w ostatnim czasie – stwierdza Stephane Antiga.

Okres przygotowawczy, który opiera się głównie na ciężkich treningach w siłowni i w hali, zakończą gry kontrolne. Polacy zagrają najpierw sparingi z reprezentacją Niemiec, a następnie wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrany zostanie w Krakowie. – W sumie rozegramy pięć meczów. Możliwe też, że po turnieju Wagnera zagramy jeszcze jedno spotkanie. Ale póki co to nie jest jeszcze dograne, więc nie ma czego ogłaszać. Zobaczymy, jak to się potoczy w najbliższym czasie – mówi szkoleniowiec biało-czerwonych.Cały wywiad Jakuba Bochenka w serwisie katowickisport.pl

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved