Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ryszard Ciężki: Włocławscy kibice chętnie obejrzą mecz siatkówki

Ryszard Ciężki: Włocławscy kibice chętnie obejrzą mecz siatkówki

fot. archiwum

WTS Włocławek zadebiutuje w II lidze siatkarek. - Bardzo cieszę się z tego powodu. Będzie to historyczny moment dla włocławskiego sportu - tłumaczy prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Ciężki.

Pzps.pl: We Włocławku uwaga kibiców skupiona jest przede wszystkim na koszykarzach Anwilu. Czy uważa pan, że dzięki debiutującemu w drugiej lidze WTS-owi Włocławek wzrośnie zainteresowanie siatkówką?

Ryszard Ciężki: – Udział w rozgrywkach na pewno pomoże w popularyzacji naszej dyscypliny sportu w tym mieście i okolicy. Na pewno kibice chętnie przyjdą na mecze swojej drużyny. Miejscowi fani są bardzo aktywni i zasługują na oglądanie dobrej siatkówki. Często widzimy ich w różnych miastach Polski podczas meczów naszych reprezentacji narodowych. Wiem, że we wrześniu wybierają się na spotkania FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Być może dzięki II-ligowej drużynie młodzież chętniej będzie uczestniczyła w treningach siatkarskich.– Przypuszczam, że tak właśnie będzie. Od zawsze było to nasze marzenie. W innych ośrodkach w taki sposób powstawała centralna liga rozgrywkowa, powodowało to, że więcej dziewcząt chciało uprawiać siatkówkę.

Proszę powiedzieć o innych ośrodkach szkolących młodzież w województwie kujawsko-pomorskim?

– W naszym regionie mamy bardzo dużo środków szkoleniowych. Tylko kobietami zajmuje się 25 placówek siatkarskich, to jest liczna grupa, w której mamy wielu profesjonalnie przygotowanych szkoleniowców. Praca trenerów jest wykonywana na wysokim poziomie. Dzięki temu w rozgrywkach młodzieżowych odnosimy wiele sukcesów.

W nowym sezonie rozpoczną się rozgrywki Młodej Orlen Ligi. Co pan sądzi o tym projekcie?

– Uważam, że jest to pomysł, który przyniesie dużo dobrego polskiej siatkówce. Wiele młodych zawodniczek otrzymało szanse rywalizacji na szczeblu centralnym. Idziemy śladem Młodej PlusLigi, która już przyniosła dużo pożytku.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved