Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Philippe Blain: Czekają nas niezwykle ciekawe mistrzostwa

Philippe Blain: Czekają nas niezwykle ciekawe mistrzostwa

fot. archiwum

- Chcemy medalu i robimy wszystko, by go zdobyć. Niestety, dopiero we wrześniu dowiemy się, czy nam się uda. Przyszedłem tu pracować także dlatego, by przeżyć coś tak pięknego. Medal w Polsce to byłoby coś niepowtarzalnego - zapewnia Philippe Blain.

Philippe Blain, drugi trener reprezentacji Polski, jasno deklaruje, że chce wraz z biało-czerwonymi zdobyć medal mistrzostw świata. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie. – Dopuszczam możliwość porażki, bo rywale zagrają mecz życia. Moje zespoły oceniam nie na podstawie miejsca w klasyfikacji, lecz tego, czy zagraliśmy najlepiej, jak mogliśmy. Bo na tym właśnie polega sport – by dać z siebie wszystko i czekać, czy to wystarczy na wielki sukces. Jeśli to zrobisz, a np. Brazylia czy Rosja będą mocniejsze, to trudno, taki jest sport. Natomiast jeśli przegrasz, bo nie zagrałeś najlepiej, jak potrafisz – to popełniasz największe z możliwych przestępstw – mówi francuski szkoleniowiec na łamach Przeglądu Sportowego.

Czekają nas niezwykle ciekawe mistrzostwa świata. Wiem, że trenerzy zawsze w ten sposób się asekurują, lecz w tym roku to nie wymówka. Poziom bardzo się wyrównał i trudno przewidzieć, na którym miejscu uda nam się zakończyć turniej. Jedno mogę obiecać: w polskim mundialu biało-czerwoni zagrają we własnym stylu. Nie będą kopią Brazylii, Rosji czy Włoch lub Francji. Polska ma własną kulturę, tradycję, odmienność, która już wiele razy przynosiła jej medale – mówi Blain. – Obecnie mamy ciekawy miks młodości i doświadczenia. Tak faktycznie może się stać, że połową naszego zespołu będą stanowić debiutanci na mistrzostwach świata. Pewnie niewielu trenerów zdecydowałoby się na taką mieszankę w sezonie, w którym w ich kraju rozgrywany będzie wielki turniej. Ale my chcemy stawiać na takie połączenie pokolenia, które odchodzi i tego, które zaczęło je wypierać. Moim zdaniem jedni wniosą doświadczenie, a drudzy powiew świeżości – dodaje trener reprezentacji Polski.

Więcej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved