Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem: Po tej kontuzji wrócę na boisko jeszcze mocniejszy

Olieg Achrem: Po tej kontuzji wrócę na boisko jeszcze mocniejszy

fot. Izabela Kornas

- Czuję się bardzo dobrze. Zakończyłem już okres rehabilitacji i rozpocząłem treningi z chłopakami. Na razie trenuje na lekkich obciążeniach, tak gdzieś na 80 procent. Biegam, chodzę na siłownię itd. - mówi Olieg Achrem, który w maju przeszedł operację więzadeł.

Resoviacy w mocno okrojonym składzie rozpoczęli w ubiegłym tygodniu przygotowania do nowego sezonu. W treningach oprócz kapitana Asseco Resovii uczestniczą: Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski i Michał Żurek. W tym tygodniu do kolegów dołączy Dawid Dryja, który z reprezentacją Uniwersytetu Rzeszowskiego uczestniczył w Europejskich Igrzyskach Uniwersyteckich. Natężenie treningów w tym tygodniu będzie nieco większe. Zajęcia na siłowni przeplatane będą treningami na bieżni lekkoatletycznej na stadionie Resovii.

Ja trenuję spokojnie swoim rytmem. Teraz trwa budowanie mięśni – mówi Olieg Achrem. Rehabilitację, jaką zalecili mi lekarze z Włoch, mam już za sobą. Przechodziłem ją w Rzeszowie pod okiem naszego fizjoterapeuty Jacka Rusina i doktora Harmaty. Były to różne zabiegi, masaże, ćwiczenia w basenie itd. Na początku września wyjadę do Włoch, gdzie przejdę kolejne badania i testy już pod kątem mojego powrotu do ćwiczeń typowo siatkarskich, czyli m.in. skakania. Wówczas zobaczę, na ile moja noga jest gotowa na 100 procent wysiłku. Na razie wygląda dobrze, choć po siłowni czasami czuję ból, ale to normalne po wysiłku i takiej przerwie – informuje Achrem, który pozytywnie patrzy w przyszłość. – Ten najgorszy czas już u mnie dawno minął i jestem pozytywnie nastawiony. Mam nadzieję, a właściwie mocno w to wierzę, że po tej kontuzji wrócę na boisko jeszcze mocniejszy – dodaje.

Za trzy tygodnie w Polsce rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Przed kilkoma laty głośno było w temacie gry Oliega Achrema w polskiej reprezentacji. Kapitan Asseco Resovii nie żałuje jednak, że nie udało się do końca załatwić jego sprawy związanej z grą w naszej kadrze. – Szczerze mówiąc, to już nie żałuję. Spokojnie na to wszystko patrzę i żyję swoim rytmem. Już po tym wszystkim ochłonąłem i nie wracam do tego tematu. Jest OK. Na pewno będę oglądał MŚ i kibicował polskiej reprezentacji, żeby osiągnęła jak najlepszy wynik – mówi Achrem. 

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved