Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Krzysztof Ignaczak: Ta decyzja zaburzyła nam rytm treningu

Krzysztof Ignaczak: Ta decyzja zaburzyła nam rytm treningu

fot. Joanna Skólimowska

Krzysztof Ignaczak jest bardzo niezadowolony z ostatniej decyzji FIVB dotyczącej liczby zawodników, z których trenerzy będą mogli korzystać podczas meczów na zbliżających mistrzostwach świata w siatkówce. - Jestem zniesmaczony - mówi libero.

Mistrzostwa świata w siatkówce, które w tym roku odbędą się w Polsce, rozpoczną się już 31 sierpnia. Dopiero jednak kilka dni temu władze Światowej Federacji (FIVB) podjęły kluczową decyzję, że kadry wszystkich drużyn na poszczególny mecz będą liczyły dwunastu zawodników. Decyzja władz siatkówki jest niezrozumiała, ponieważ w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej trenerzy mogli korzystać z 14 graczy.

To zła wiadomość dla trenera reprezentacji Polski Stephane’a Antigi, który planował na MŚ zastosować taktykę z dwójką libero – Pawłem Zatorskim i Krzysztofem Ignaczakiem. Być może będzie zmuszony zrezygnować z tego pomysłu już w ostatniej fazie przygotowań.

Bardzo niezadowolony z decyzji FIVB jest Ignaczak.Jestem bardzo zniesmaczony. Nie tylko dlatego, że to zmniejsza moje szanse na grę w mundialu. Przede wszystkim dlatego, że turniej jest długi, do rozegrania będzie aż 13 meczów i 14 ludzi to jest optymalna liczba zawodników w kadrze – powiedział w rozmowie z polsatsport.pl.Faceci są niezdecydowani. Zmieniali zdanie co kilka dni. Ta decyzja zaburzyła nam rytm treningu, bo było tak, że ja grałem więcej w obronie, a Paweł Zatorski w przyjęciu. Teraz wróciliśmy do starych standardów, czyli gry w obronie i przyjęciu zagrywki – dodał doświadczony, 36-letni libero. Obecnie kadra siatkarzy przygotowuje się do mistrzostw świata na zgrupowaniu w Spale.

źródło: polsatsport.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved