Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel będzie trenował z mistrzyniami Włoch

Impel będzie trenował z mistrzyniami Włoch

fot. Łukasz Krzywański

Po pierwszym meczu ligowym Impel Wrocław pojedzie na obóz do Włoch, gdzie trenować będzie z Piacenzą, aktualnymi mistrzyniami kraju - zdradził szkoleniowiec wrocławskiej drużyny Tore Aleksandersen. Jego zespół już trenuje przed sezonem.

Wrocławianki wkrótce będą miały pierwszy tydzień treningów za sobą. Właściwie cały okres przygotowawczy – aż do pierwszego ligowego meczu – spędzą w stolicy Dolnego Śląska. – Na miejscu mamy wszystko, czego nam potrzeba – zaczynając od siłowni, a kończąc na wszelkim sprzęcie. Nie lubię dużo się przemieszczać podczas przygotowań, bo sezon jest długi i będziemy w trakcie sporo podróżować – wyjaśnia trener Tore Aleksandersen, który zdradza, że Impel pojedzie trenować do Włoch. – Myśleliśmy, żeby jechać do Japonii, ale jednak pojedziemy do Włoch trenować z Piacenzą (to aktualny mistrz Włoch – przyp. red.). Dopiero jednak po pierwszej ligowej kolejce, bo nasz drugi mecz – z Chemikiem Police – zostanie przełożony na późniejszy termin. Mistrzynie Polski będą miały bowiem cztery zawodniczki w mistrzostwach świata – wyjaśnia Norweg.

Szkoleniowiec srebrnych medalistek Orlen Ligi przyznaje, że nie mógł się już doczekać rozpoczęcia przygotowań. – Oczywiście dobrze trochę odpocząć, ale z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie naszych przygotowań. Mamy w tym roku bardzo ciekawą grupę siatkarek, które mogą być razem naprawdę dobre jako drużyna. Na dodatek inaczej niż ostatnio od początku mamy do dyspozycji właściwie wszystkie dziewczyny – zauważa. – Oczywiście przygotowania zaczęliśmy od zajęć fizycznych, potem będziemy się stopniowo przestawiać na treningi techniczne, a także taktyczne – dodaje.

Pytany o debiut Impel Wrocław w Lidze Mistrzyń Tore Aleksandersen stwierdził, że jeszcze o tym nie myśli. – Na tym etapie myślimy o całym sezonie. Oczywiście to świetnie grać w Lidze Mistrzyń. Chcemy uzyskać w tych rozgrywkach jak najlepszy wynik. Mamy jednak ekstremalnie silną grupę, w której czekają nas trudne, ale też ważne dla nas mecze. Nie mamy ambicji wygrać w tym sezonie całego turnieju. Chcemy jednak podnosić swój poziom, grać dobrze, a jeśli tak będzie, to wierzę, że możemy pokonać każdego. Wtedy awansujemy z pewnością do kolejnej rundy. Chcemy się rozwijać krok po kroku – kończy wrocławski szkoleniowiec.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved