Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowscy akademicy wystartowali z treningami

Częstochowscy akademicy wystartowali z treningami

fot. archiwum

Na pierwszym treningu AZS-u stawiło się w poniedziałek w Hali Sportowej "Częstochowa" 15 zawodników. Przez dwa miesiące będą się przygotowywać do rozgrywek PlusLigi, które wystartują 4 października. Z zespołem trenuje Adrian Stańczak.

W kadrze akademików dokonała się latem mała rewolucja. AZS opuścili praktycznie wszyscy doświadczeni gracze, włącznie z Dawidem Murkiem, który szuka nowego klubu. W ich miejsce pozyskano nowych, w większości młodych, ale zdecydowano się także na kilku „ogranych” zawodników. Po kontuzji do zespołu wrócił Michał Bąkiewicz, na występy w AZS-ie zdecydował się także dobrze znany częstochowskim kibicom Bartosz Janeczek, ze słowackiego Chemesu Humenne ściągnięto rozgrywającego Miguela De Amo. Hiszpana oraz młodego reprezentanta Polski Rafała Szymury zabrakło na pierwszym treningu. Z drużyną trenował natomiast 27-letni libero – Adrian Stańczak.

Umowy jeszcze nie mam, ale myślę, że to jest kwestia godzin. Wszystko zostało ustalone, trzeba tylko podpisać dokument i tyle – wyjaśnia Stańczak. Wracam na stare nowe śmieci. Nowe, bo w Częstochowie jest nowa hala, w której nie miałem okazji grać. Poza tym z drużyny, z którą zdobywałem dla Częstochowy Puchar Challenge, w kadrze jest tylko dwóch zawodników – Bartosz Janeczek i Michał Kaczyński. Fajnie było ich zobaczyć, generalnie fajnie było wrócić do Częstochowy, bo ja i moja żona czuliśmy się tutaj bardzo dobrze – dodaje.

Na przygotowania do sezonu akademicy mają niespełna dwa miesiące, ale to wystarczająco dużo czasu, aby z grupy zawodników zbudować drużynę. – Czeka nas ciężka praca. Ponieważ w nowym sezonie bardzo często będziemy grać dwa mecze w ciągu tygodnia, w środy i soboty, to musimy pracować więcej nad wytrzymałością – tłumaczy trener Marek Kardos.Poza tym mamy nowy zespół i jeśli chodzi o system gry, musimy robić wszystko od nowa. Cieszy mnie, że w tym sezonie będziemy pracować dla AZS-u na przyszłość. Nowi ludzie nie są wypożyczeni, są nasi, a to bardzo ważne.Przed nowym sezonem w AZS-ie doszło do zmian nie tylko w kadrze, ale również w pionie szkoleniowym. Do Trefla Gdańsk odszedł statystyk Karol Rędzioch, po długich latach z klubem pożegnał się również trener odnowy biologicznej Zbigniew Sznober. Zatrudniono natomiast Macieja Dłubałę (I masażysta), Przemysława Miodka (fizjoterapeuta) i Marcina Kapitańskiego (statystyk).

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved