Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Berenika Tomsia: Wróciłam do Włoch, by stać się lepszą siatkarką

Berenika Tomsia: Wróciłam do Włoch, by stać się lepszą siatkarką

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Poziom ligi włoskiej jest najwyższy i granie tutaj, jeśli wykorzystane w stu procentach, pozwala się niesamowicie rozwinąć. Wróciłam do Włoch, by stać się siatkarką grającą najlepszą siatkówkę - mówi Berenika Tomsia, która w nowym sezonie zagra w Montichiari.

Berenika Tomsia w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy zespołu z Montichiari. Przypomnijmy, że to będzie jej drugie podejście do Serie A1 – w latach 2011/2012 siatkarka reprezentowała barwy Pesaro. W wywiadzie dla strony klubowej opowiada o swoich oczekiwaniach co do nowego sezonu.

Polka przyjechała do swojego nowego klubu jeszcze w okresie względnego spokoju i czekając na pierwsze treningi, mogła wcielić się w rolę turystki w towarzystwie swojego młodszego brata. – Pierwsze wrażenia z Montichiari są wspaniałe – nie kryje zachwytu zawodniczka. – Ja i mój brat zwiedzamy nie tylko miasto, ale też okolice, włącznie z jeziorem Garda, i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Obecnie, pomimo że wszyscy są na wakacjach, spotkałam się z team managerem Gianlucą Zampedri i także z grupą kibiców, którzy przyszli do hali PalaGeorge mnie poznać. Zostałam tutaj przyjęta w możliwie najlepszy sposób – mówi siatkarka.

Berenika jest bardzo konkretna, spędziła sporą część swojej kariery w Polsce i jest bardzo zdeterminowana, żeby swój trzeci pobyt w zagranicznej lidze – po sezonach w Pesaro i Fenerbahçe – spędzić w sposób jak najbardziej świadomy. O swoim pierwszym pobycie we Włoszech mówiła, że może w tamtym okresie nie była jeszcze gotowa na grę we włoskiej lidze. A czy teraz zmieniło się jej nastawienie? – Poziom ligi włoskiej jest najwyższy i granie tutaj, jeśli wykorzystane w stu procentach, pozwala się niesamowicie rozwinąć. Wróciłam do Włoch na pewno po to, by stać się siatkarką grającą najlepszą siatkówkę, a także by się spróbować w tej lidze i nauczyć więcej, niż potrafię. Jestem teraz bardziej dojrzała i łatwiej się adaptuję niż trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy miałam okazję żyć zagranicą – przyznaje Polka i dodaje: – Jeżeli mam być szczera, nie lubię mówić o celach, które by mnie ograniczały, jeżeli chodzi o wyniki lub o to, co mogę, a czego nie mogę zrobić. Dzisiaj moje cele sportowe są wysokie, ale wiem także, że jest bardzo ważne, by pracować więcej niż inni każdego dnia, a nie tylko o tym mówić.Jeżeli chodzi o drużynę, to polska atakująca już miała okazję występować razem z Maren Brinker i Laurą Saccomani, nie boi się więc problemów z adaptacją w ekipie i czeka cierpliwie na początek przygotowań, by móc dołożyć cegiełkę do… – …zbudowania drużyny, która nie patrzy na to, kto jest po drugiej stronie siatki, ale jest w stanie walczyć punkt za punkt – mówi Tomsia. – Jeśli będziemy w stanie walczyć w każdej akcji, to wierzę, że sprawimy miłe niespodzianki naszym kibicom w najbliższym sezonie. Na prośbę o wskazanie najgroźniejszych przeciwników Montichiari zawodniczka przyznaje: – Jest wiele drużyn z głośnymi nazwiskami lub z zawodniczkami, które celują w najwyższe miejsce. Trzeba zaczekać i zobaczyć na żywo, które z tych drużyn będą w najlepszej formie na początku sezonu.

W nowym klubie Berenika Tomsia będzie kontynuować grę na pozycji atakującej. Poprzednio siatkarka występowała na środku siatki i od tej zmiany upłynął zaledwie rok. Jednak w zespole bardzo liczą na dobrą dyspozycję Polki w ataku i oczekiwania są spore. – Gra na pozycji atakującej wymaga ogromnej uwagi, najbardziej angażuje w grę i to mi się bardzo podoba. Wiem, że muszę jeszcze doskonalić swoją grę i wiem, że żeby to osiągnąć, będę pracować ciężko. To jest moje zadanie i postaram się je wykonać jak najlepiej. Kiedy wiesz, że dajesz z siebie wszystko, zaangażowanie i pracę, którą wykonujesz każdego dnia, nie czujesz tej presji i myślę, że w taki sposób będzie mi jeszcze łatwiej sprostać oczekiwaniom mojego nowego zespołu – zapowiada siatkarka.

źródło: inf. własna, promoballvbf.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved