Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. O: Gospodynie w trzech setach lepsze od Belgii

WGP, gr. O: Gospodynie w trzech setach lepsze od Belgii

Holenderki szybko pozbierały się po porażce z Portoryko. W swoim drugim meczu turnieju w Doetinchem pokonały reprezentację Belgii w trzech  partiach, chociaż należy przyznać, że był to zacięty pojedynek.

Bardzo dobrze mecz rozpoczęły Holenderki, którym przewodziła Anne Buijs (6:1). Brak skutecznego ataku po stronie Belgijek sprawił, że gospodynie dominowały na boisku (11:5). Holenderki bardzo dobrze zagrywały, skutecznie ustawiały również blok (15:9). Oba zespoły efektownie grały w obronie, jednak to podopieczne Gido Vermeulena miały wyższą skuteczność w kontrataku (18:13). Chociaż w końcówce gospodynie zaczęły popełniać błędy, gra Belgijek była tak bardzo chaotyczna, że nie potrafiły wykorzystać niemocy przeciwniczek (23:18). Zdecydowany atak z szóstej strefy Buijs zakończył pierwszą odsłonę spotkania (25:22).

Belgijki rozpoczęły drugiego seta z nową energią. Już na początku zbudowały przewagę. Szybka reakcja trenera Vermeulena sprawiła, że gospodynie wróciły do gry (8:7). Z akcji na akcję gra Holenderek była coraz pewniejsza. Przy serwisie Manon Flier Oranje powiększyły przewagę (13:9). Gospodynie nie zdołały jednak utrzymać dobrej dyspozycji. Po interwencji trenera Gerta Vande Broeka jego podopieczne zaczęły odrabiać straty, a po asie serwisowym Lise Van Hecke wyszły na prowadzenie. I tym razem gospodynie zdołały wyrównać. Chociaż w końcówce zdecydowanie grę Belgijek prowadziła Frauke Dirickx, Holenderki walczyły w obronie o każdą piłkę, doprowadzając w decydującym momencie do remisu (24:24). As serwisowy Celeste Plack zakończył na korzyść gospodyń seta, który dłuższy czas kontrolowały przyjezdne.

Po wyrównanym początku trzeciej odsłony spotkania Belgijki w serii zdobyły kilka punktów, budując przewagę. Gdy Holenderki zbliżyły się do rywalek, kontuzji palca doznała Flier, którą zmieniła Judith Pietersen. Pomimo wymuszonej rotacji gospodynie nie straciły rezonu i po pomyłce Dirickx wyszły na prowadzenie (13:12). Belgijki popełniały coraz więcej niewymuszonych błędów. Gra Holenderek napędzała się z akcji na akcję, dobrze atakowała Pietersen (20:16). W końcówce przyjezdne pokazały kilka ciekawych zagrań, jednak nie wystarczyło to do zatrzymania rozpędzonych gospodyń. Blok na Dirickx zamknął całe spotkanie.

Holandia – Belgia 3:0
(25:22, 26:24, 25:20)

Holandia: Stoltenborg (4), Plak (13), De Kruijf (7), Steenbergen (12), Pietersen (4), Buijs (14), Knip (libero) oraz Belien, Flier (1), Schoot (libero) i Jans
Belgia: Bland (3), Dirickx (4), Leys (5), Aelbrecht (10), Van Hecke (16), Rousseaux (11), Courtois (libero) oraz Coolman, Van De Vijver, Heyrman (2) i Vandesteene