Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Studenci AGH Kraków ze srebrem w EUGames

Studenci AGH Kraków ze srebrem w EUGames

Ze srebrnym medalem wrócą do Polski z europejskich igrzysk studenckich siatkarze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podopieczni Jacka Litwina przegrali w walce o złoto EUGames z rywalami z Uniwersytetu Technicznego w Monachium 3:0.

Pomimo że naszym reprezentantom nie udało się ugrać seta, pojedynek był wyrównany. Przez większość pierwszej partii drużyny grały punkt za punkt. Niemcy lepiej wytrzymali końcówkę i wygrali na przewagi 27:25. W drugiej odsłonie gry po kilku prostych błędach krakowian, zwłaszcza w przyjęciu, polski zespół przegrał 18:25.

Trzeci set zaczął się bardzo dobrze dla polskich reprezentantów. Siatkarze z Krakowa szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej partii. Niestety, pomimo prowadzenia nie udało się im wygrać. Ponownie, jak w przypadku pierwszego seta, o wyniku zdecydowała końcówka partii. Ostatecznie zawodnicy z Monachium wygrali na przewagi 31:29 i cały mecz 3:0.

Pomimo porażki trener Jacek Litwin był zadowolony z postawy swoich zawodników: – Oceniam ten mecz finałowy jako bardzo dobry. Zresztą wynik 31:29 dla Niemców w trzecim secie o tym świadczy. Zwłaszcza ta ostatnia akcja, w której Paweł Samborski wyciągnął piłkę nogą spod ściany i przebił ją na drugą stronę, pokazuje to, jaka była walka w tym meczu. Przyjechaliśmy pierwszy raz jako zespół uczelniany na taką imprezę, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Jesteśmy jednak szczęśliwi z naszego wyniku, to srebro jest dla nas ogromnym osiągnięciem – powiedział.

Był to dla nas na pewno ciężki turniej. Graliśmy codziennie przez sześć dni. Jesteśmy dopiero przed okresem przygotowawczym do sezonu, więc fizycznie odczuwaliśmy tę grę. Natomiast nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko, z czego się ogromnie cieszymy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w nas wierzyli – powiedział po turnieju środkowy AGH Kraków Konrad Mucha.

Srebrny medal europejskich igrzysk studenckich w Rotterdamie drużyna AZS-u AGH Kraków zdobyła w składzie: Jakub Kosiek, Karol Andrzejewski, Piotr Munik, Konrad Mucha, Karol Galiński, Adam Smolarczyk, Paweł Samborski, Michał Dzierwa, Szymon Ściślak, Mateusz Kowalski.

Dwie nasze pozostałe drużyny w siatkarskim turnieju przegrały w walce o miejsca 5-8. W spotkaniu o 5. lokatę siatkarze z Uniwersytetu Rzeszowskiego ulegli rywalom z Uniwersytetu w Belgradzie 2:3, zajmując tym samym 6. pozycję. Natomiast na 8. miejscu po porażce z Uniwersytetem w Mainz 0:3 zakończyli start w Holandii siatkarze z Uniwersytetu Warszawskiego.