Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rzeszowianki zakończyły obóz na Roztoczu meczem pokazowym

Rzeszowianki zakończyły obóz na Roztoczu meczem pokazowym

fot. archiwum

Siatkarki Developresu Rzeszów mają za sobą obóz przygotowawczy w Tomaszowie Lubelskim. Na koniec zgrupowania beniaminek Orlen Ligi rozegrał z miejscową Tomasovią mecz pokazowy. Podopieczne Marcina Wojtowicza do treningów wrócą we wtorek.

Beniaminek z Podkarpacia zakończył zgrupowanie na Roztoczu, gdzie wyjechał na początku sierpnia. Przez ponad tydzień siatkarki Developresu trenowały w hali liceum ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim, ale i nie tylko, bowiem sztab szkoleniowy zaplanował również zajęcia w terenie. Zwieńczeniem obozu był mecz pokazowy z miejscowym TKS-em Tomasovią, który jesienią przystąpi do rozgrywek II ligi kobiet. – Ze szkoleniowego punktu widzenia to spotkanie nie miało dla nas żadnego znaczenia. Jesteśmy dopiero na początku przygotowań, podczas których dziewczyny biorą udział w trudnych fizycznie treningach – powiedział trener Developresu, Marcin Wojtowicz. – Mecz z Tomasovią służył popularyzacji siatkówki w regionie, a zwłaszcza siatkówki na poziomie Orlen Ligi – dodał szkoleniowiec rzeszowianek.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, w barwach których pierwsze siatkarskie kroki stawiał nowy nabytek Developresu, Paulina Głaz, dla beniaminka z Rzeszowa nie był wymagającym przeciwnikiem. Podopieczne Marcina Wojtowicza bez najmniejszych problemów poradziły sobie z przeciwnikiem. – Szansę pokazania się na treningu dostały wszystkie moje zawodniczki. Cieszę się, że pomimo zmęczenia treningami siłowo-kondycyjnymi dały z siebie w tym meczu wszystko. Podkreślam jeszcze raz, że to spotkanie nie było dla nas miarodajne. Zdecydowanie większe znaczenie będą dla nas miały pojedynki rozgrywane we wrześniu oraz te, które odbędą się tuż przed inauguracją sezonu – tłumaczył trener Wojtowicz.

Od dzisiejszego popołudnia rzeszowianki mają wolne, a do treningów wrócą w najbliższy wtorek. – Dziewczyny zasłużyły na chwilę oddechu, bowiem od początku przygotowań trenują bez ustanku. Chwila wytchnienia bardzo im się przyda, tym bardziej że wszystkie są po trudnych kondycyjnie zajęciach – zakończył szkoleniowiec Developresu, podkreślając, że teraz beniaminek będzie trenował na własnych obiektach.TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – KS Developres Rzeszów 0:3
(6:25, 13:25, 15:25)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved