Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Lubię rywalizację

Patryk Czarnowski: Lubię rywalizację

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla powoli zjeżdżają na Śląsk, gdzie 13 sierpnia rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu. Szósty sezon w pomarańczowych barwach rozegra środkowy Patryk Czarnowski. - Śląski klimat bardzo mi służy - komentuje zawodnik.

– Jestem bardzo zadowolony, że jestem w tym klubie. Dobrze się tutaj czuję, co najlepiej widać po moim „przebiegu” w Jastrzębskim Węglu – uśmiecha się zawodnik, który pochodzi z Ostródy na Mazurach.

W nowym sezonie JW będzie miał dwóch nowych środkowych. Klub opuścili bowiem Belg Simon Van de Voorde oraz Holender Rob Bontje. W ich miejsce zakontraktowano reprezentanta kraju Grzegorza Kosoka oraz wychowanka klubu Mateusza Kańczoka. Grzesiek to przede wszystkim polski środkowy, więc nie tylko zabezpieczy tę pozycję, ale ułatwi pole manewru również na innych pozycjach. Jest solidnym zawodnikiem, co pokazywał bardzo często, grając w Rzeszowie. Zwiększy konkurencję na środku. To tylko podziała mobilizująco, a ja lubię rywalizację. Alen Pajenk wysoko podniósł poprzeczkę w zeszłym sezonie, to świetny chłopak, ciężko pracujący i solidnie grający – uważa Czarnowski.

Środkowy jastrzębian pozytywnie ocenia też dołączenie do kadry pierwszego zespołu młodego wychowanka klubu. – Uważam, że dobrze jest wprowadzić świeżą krew do zespołu. Chłopak będzie miał dobry przykład, będzie mógł podszkolić swoje umiejętności. Ja miło wspominam swoje pierwsze sezony w PlusLidze. Jeśli Mateusz chce czerpać doświadczenie i wiedzę, to w tym zespole będzie mógł je brać garściami – przekonuje gracz Jastrzębskiego Węgla.Autor: Wojciech Todur, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved