Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikołaj Sarnecki wraca do polskiej ligi

Mikołaj Sarnecki wraca do polskiej ligi

fot. archiwum

Po czasie spędzonym poza granicami naszego kraju Mikołaj Sarnecki zagra ponownie w PlusLidze. W ostatnim czasie atakujący podpisał kontrakt z jednym z beniaminków polskiej ekstraklasy - MKS-em Banimexem Będzin.

Nowym atakującym w szeregach będzińskiej ekipie jest Mikołaj Sarnecki – 27-letni zawodnik grający przez dwa ostatnie sezony w słowackim Chemes Humenné. – Świeżo po ślubie wraz z moją małżonką wyjechałem na Słowację – opowiada siatkarz. – Było to dla mnie coś nowego, nie wiedziałem, czego się mogę spodziewać. Bardzo pomógł mi wtedy Marcin Kryś, który był tam już rok wcześniej. Pierwszy sezon był nie do końca udany, bo zdobyliśmy tylko srebrny medal, przegraliśmy też w finale Pucharu Słowacji, tak więc mieliśmy dwa srebra, ale za to w kolejnym roku odkuliśmy się. I z tego sezonu jestem bardzo zadowolony, bo wywalczyliśmy i mistrzostwo kraju i puchar kraju, jednocześnie zdobyliśmy pierwszy w historii medal w lidze środkowoeuropejskiej – to był brązowy medal – dodaje.

Warto dodać, iż Mikołaj Sarnecki został najlepszym zawodnikiem całej ligi słowackiej. – Ciężko było mi wyjeżdżać z tego klubu, bo panuje tam naprawdę bardzo rodzinna atmosfera i bardzo dobrze się tam czuliśmy, ale przyszła propozycja gry w Będzinie i skorzystaliśmy z niej. Bardzo chciałem wrócić do Polski i zagrać w PlusLidze – mówi siatkarz.

27-letni Mikołaj Sarnecki swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Pucku (Korab Puck), skąd pochodzi. Potem grał w młodzieżowej drużynie Skry Bełchatów, z którą w 2006 roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów, a następnie przeniósł się do drugiego składu Skry Bełchatów (Skra II), który grał wówczas w I lidze. Przez kolejne cztery sezony zawodnik reprezentował barwy Siatkarza Wieluń, z którym w 2009 roku zajął pierwsze miejsce w I lidze i wywalczył awans do PlusLigi. W Wieluniu grał do 2012 roku, a lata 2012-2014 to już czas spędzony w lidze słowackiej.Jakie cele i szanse widzi Mikołaj Sarnecki dla siebie i drużyny w nadchodzącym sezonie? – Będzie to na pewno ciężki sezon dla klubu ze względu na to, że jest to beniaminek. Pod względem organizacyjnym i sportowym jest to wyzwanie, ale mam nadzieję, że jest tutaj taka ekipa, że powinniśmy sobie dać ze wszystkim radę. Uważam, że naszym celem powinna być walka o play-off. Kluby lubią ściągać zawodników z zagranicy i na tym opierają swoją siłę, ale wydaje mi się, że ta polska ekipa tutaj też może pokazać, na co ją stać – nie ukrywa atakujący. – Ja chciałbym zapewnić, że będę dawał z siebie 100%, będę robił wszystko, aby reprezentować klub jak najlepiej i co za tym idzie wygrywać, bo to najważniejsze. A nawet jeśli będziemy ponosić porażki, bo nie ma co ukrywać, że jakieś na pewno nam się będą zdarzać, to chciałbym, byśmy mogli sobie spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć, że daliśmy z siebie 100% – na ten moment na tyle nas było stać, ale ważne, że była walka i zaangażowanie – dodaje.

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved