Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > FIVB podjęło decyzję, tylko 12 zawodników w składzie meczowym

FIVB podjęło decyzję, tylko 12 zawodników w składzie meczowym

fot. archiwum

FIVB podjęła decyzję, ilu zawodników będzie można zgłosić do turnieju mistrzostw świata, a ilu do poszczególnych spotkań. Cała kadra na turniej będzie mogła liczyć 14 zawodników, ale na mecze dwóch z nich trzeba będzie odsyłać na trybuny.

To niedobra wiadomość dla reprezentacji Polski. Trenerzy testowali ostatnio ustawienie z dwoma libero w drużynie: Paweł Zatorski odpowiadał za przyjęcie zagrywki, a w obronie grał Krzysztof Ignaczak.

Po najnowszej decyzji FIVB chyba będzie musiał zrezygnować z tego pomysłu. – Ograniczenie liczby zawodników do dwunastu być może zmusi mnie do rezygnacji z tego pomysłu – mówi selekcjoner. Jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie do Francji Polacy byli przekonani, że podczas meczów mundialu będzie można korzystać z czternastu podopiecznych, co automatycznie dawało możliwość umieszczenia w składzie dwóch libero. Takie zapewnienie uzyskał drugi trener Polaków Philippe Blain, który jest jednocześnie członkiem komisji trenerskiej w FIVB. Potwierdził to także rzecznik reprezentacji Polski Mariusz Szyszko. Przy 12 zawodnikach w kadrze meczowej dla jednego z libero najprawdopodobniej zabraknie miejsca.

źródło: polsatsport.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved