Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Triumf duetu z Finlandii

CEV Satellite Vaduz: Triumf duetu z Finlandii

Rozstawiona z numerem siódmym fińska para Lehtonen/Lahti okazała się najlepsza w turnieju z cyklu CEV Satellite. W finale duet ten pokonał ekipę z Hiszpanii. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki Schillerwein i Tillmann.

Zanim jednak doszło do meczu finałowego, przegrane w półfinałach pary Schützenhöfer/ Plesiutschnig i Schillerwein/Tillmann zagrały o brązowy medal. Już początek meczu pokazał, że będzie to zacięty pojedynek. W pierwszej partii obie ekipy raz po raz popisywały się znakomitymi akcjami w obronie, zagrywce, ataku. Nie obyło się oczywiście bez własnych błędów, ale na brak emocji nie można było narzekać. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której nieco lepsza okazała się para z Austrii. W kolejnym secie gra jednak zrobiła się dość jednostronna. Niemiecka para szybko wypracowała sobie przewagę i potem już dominowała na piasku, będąc lepszą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W tie-breaku obie ekipy wróciły do gry z pierwszego seta, walczyły o każdą piłkę, sprawa wyniku cały czas była otwarta. Ostatecznie z trzeciego miejsca cieszyły się Niemki.

Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [1] – Schillerwein/Tillmann GER [10] 1:2
(25:23, 11:21, 13:15)

W finale spotkały się dwa zespoły, do tego etapu turnieju doszły grając po drugiej stronie turniejowej drabinki. Fiński zespół przegrał w pierwszej rundzie fazy pucharowej, z późniejszymi brązowymi medalistkami, natomiast Hiszpanki zostały zatrzymane w trzeciej rundzie przez rozstawione z numerem pierwszym Austriaczki. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem z turnieju eliminowała dopiero druga porażka. W półfinale Finki dość łatwo poradziły sobie z Austriaczkami, wygrywając 2:0, w setach do 11 i 17. Hiszpańska para natomiast stoczyła prawdziwą wojnę z duetem Schillerwein/Tillmann, wygrywając dopiero po tie-breaku (22:20, 10:21, 19:17). Finał okazał się jednostronnym pojedynkiem, w obu setach Finki były stroną dominującą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Lehtonen i Lahti nie pozwoliły rywalkom nawet na moment pomyśleć, że mogą tutaj nawiązać jakąkolwiek walkę. Zagrały dobrze i konsekwentnie od początku do końca.

Lehtonen/Lahti FIN [7] – Fernández Navarro/Ribera ESP [13] 2:0
(21:12, 21:12)