Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Kosiak/Rudol wydłużyli sobie drogę do półfinału

CEV Satellite: Kosiak/Rudol wydłużyli sobie drogę do półfinału

fot. CEV

Maciej Kosiak i Maciej Rudol ponieśli porażkę w meczu trzeciej rundy turnieju z cyklu CEV Satellite, który rozgrywany jest w Vaduz. Mimo że reprezentanci Polski przegrali z Włochami 0:2, jutro będą jednak walczyć o prawo gry w półfinale.

Na początku spotkania rywale odskoczyli na dwa punkty, ale również sami błędami doprowadzili do remisu 3:3. Cały czas jednak Casadei/Vanni utrzymywali inicjatywę i prowadzili 7:5 – po bloku na Rudolu. Niedługo później kontra Kosiaka wyrównała jednak po 7. Rywale nadal jednak podbijali duo piłek, nawet tych trudnych i dzięki kontrom prowadzili 10:8. Na czasie technicznym Włosi prowadzili już 12:9, po błędzie w ataku Polaków. Po powrocie do gry punktował włoski blok i przeciwnicy odskakiwali coraz bardziej. Dlatego też o czas poprosili biało-czerwoni. Nic to jednak nie dało, bo znowu blokiem punktowali Casadei/Vanni (9:14). Już do końca partii włoska dwójka przeważała, zwiększając różnicę (19:12) i wygrywając w całym secie do 16.

Druga partia rozpoczęła się bardzo podobnie – od dwupunktowego prowadzenia Włochów, ale tym razem Polacy szybko wyrównali, a następnie wyszli po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie 3:2. Maciej Kosiak i Maciej Rudol nadal mieli problemy ze skończeniem ataku i po bloku oraz błędzie reprezentantów Polski Włosi prowadzili 6:4, niedługo potem odskakując na 8:5. Nasza dwójka starała się odrobić straty i po dwóch kontrach wyrównała po 8. Rywale nadal jednak naciskali i gdy wygrali dwie kolejne akcje, przerwę na żądanie wykorzystali biało-czerwoni. Po niej kolejne dwie kontry i blok Włochów zwiększyły różnicę do pięciu punktów 13:8. Rudol skutecznym blokiem próbował poderwać polską dwójkę do walki, w dodatku rywale posłali atak w aut i do odrobienia Polakom zostały dwa punkty (12:14). Wtedy po raz kolejny walkę na siatce wygrał Rudol i w dodatku uczynił to dwukrotnie, doprowadzając do remisu po 14. Do tego Polacy dołożyli dobrą zagrywkę i o czas poprosili przeciwnicy, to team Kosiak/Rudol był wtedy na prowadzeniu. Po nim nasza dwójka wykorzystała kontrę (16:14). Walka do samego końca opłaciła się dwójce z Włoch, która wygrała długą wymianę, a następnie punktowała blokiem, czym odebrała prowadzenie biało-czerwonym (17:16). To szybko jednak zmieniło strony boiska i na czele znów byli Polacy (19:18). Obie pary toczyły zacięty pojedynek, ale błąd odgwizdany przy rozegraniu Kosiaka dał pierwszą piłkę meczową Włochom (21:20). Maciej Rudol w bardzo nerwowej sytuacji wykazał się dużym opanowaniem i po jego bloku polski team miał z kolei pierwszą piłkę setową. Tą mógł od razu wykorzystać Kosiak, ale uderzył w aut (22:22). W dodatku Włosi zagrali blokiem i byli o krok od wygranej, którą dała im znowu wygrana tym elementem akcja.

To jednak nie koniec szans polskiej party na półfinał turnieju w Vaduz. Jutro nasi reprezentanci po drugiej stronie drabinki będą walczyć o prawo gry w strefie medalowej.Casadei/Vanni ITA [16] – Kosiak/Rudol POL [4] 2:0
(21:16, 25:23)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved