Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: W Bydgoszczy jest koncepcja młodych wilczków

Paweł Woicki: W Bydgoszczy jest koncepcja młodych wilczków

fot. Cezary Makarewicz

- Nie mamy w ekipie gwiazd reprezentacji i nie wiadomo jakich nazwisk - przyznaje rozgrywający Transferu Bydgoszcz, Paweł Woicki. - Wierzę w ten zespół, bo jest w nim wielu utalentowanych chłopaków mogących bardzo wiele pokazać - dodaje.

Transfer będzie w tym sezonie mocno inny. Jak pan ocenia ten nowy zespół?

Paweł Woicki:W Bydgoszczy jest pomysł na budowanie drużyny – to już połowa sukcesu. Czy ten pomysł jest dobry, zobaczymy, kiedy się już zacznie sezon.

Jaki to pomysł?Nazwałbym go koncepcją młodych wilczków. To dla mnie ma sens. W drużynie jest grupa zawodników młodych, którzy chcą się pokazać w lidze. To na pewno ma sens. Cieszę, że znalazło się w tej koncepcji miejsce dla mnie. W tej chwili spotykamy się i zaczynamy pracować. Fajnie, że wszyscy zdrowi i nie ma żadnych urazów. Dojadą wszyscy zawodnicy, wówczas będzie można scalać zespół.

Nie ma jeszcze graczy z zagranicy, trenera Heynena. Wszyscy są w trakcie przygotowań do mistrzostw świata. Nie zabraknie po nich czasu na zgranie?

To nie będzie kłopot. Praktycznie wszystkie zespoły mają podobne problemy. Trzeba sobie z nimi po prostu radzić. Trener Marian Kardas jest z nami i wszystko to ogarnia. Komunikacja z trenerem Heynenem, który przygotowuje Niemców do mistrzostw świata, jest bardzo dobra. Wiem, że przyjedzie w sobotę, żeby się spotkać z zespołem. Jest z nami fachowiec od przygotowania fizycznego. Trener Heynen dołączy do nas właściwie tuż przed ligą, ale w klubie jest wszystko tak zorganizowane, żeby przygotowania nie odniosły żadnego uszczerbku.

Wiceprezes Winiarski nakreślił przed wami cele: co najmniej szóste miejsce po rundzie zasadniczej, a potem walka o medal. To realne?

W tej chwili nie marzyłbym, żeby tak było. Zespół będzie się budował od dziś, potem od pierwszych sparingów. Będziemy widzieli, jak drużyna się zacieśnia, jak relacje wewnątrz niej się zawiążą. Nie mamy w ekipie gwiazd reprezentacji i nie wiadomo jakich nazwisk, dlatego ta strona tworzenia ekipy będzie bardzo ważna. Istotne będzie potem, jak zaczniemy w lidze. Wierzę w ten zespół, bo jest w nim wielu utalentowanych chłopaków mogących bardzo wiele pokazać.

Rozmawiał Wojciech Borakiewicz – bydgoszcz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved