Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jurij Mariczew: Obmoczajewa jest bardzo ważna dla drużyny

Jurij Mariczew: Obmoczajewa jest bardzo ważna dla drużyny

fot. archiwum

Rosjanki w WGP zajmują czwarte miejsce w grupie. Powodem do niepokoju może być dla nich porażka z Turczynkami. Przed nimi turniej w Sao Paulo. - W Brazylii zmierzymy się z bardzo silnymi ekipami - mówi Jurij Mariczew trener mistrzyń Europy.

Na turniej World Grand Prix można powołać 14 zawodniczek. Anastasija Szljakowaja jest kontuzjowana, dlaczego nie zdecydował się pan na powołanie innej siatkarki w jej miejsce?

Jurij Mariczew:Po pierwsze z dość oczywistego powodu. Możemy korzystać tylko z tych siatkarek, których nazwiska znalazły się w formularzu zgłoszeniowym. Ten wysłany był w lipcu, na miesiąc przed startem turnieju. Takie są zasady światowej federacji siatkówki. Na liście 21 zawodniczek było wtedy pięć środkowych. Trzy z nich poleciały z nami na turniej. W tej grupie była także Julia Morozowa, ale ona jeszcze nie jest gotowa do gry. Pracuje w swoim klubie, dołączy do drużyny po World Grand Prix. Poza tym nie widzę powodu, aby teraz ściągać zawodniczki na dwa albo trzy mecze. Nie powinno się tak robić, one nie powinny ponosić odpowiedzialności za wynik w tym turnieju.

Swietłana Kriuczakowa nie grała w Ankarze z powodu kontuzji. Czy jest gotowa, żeby zagrać w Sao Paulo?– Była gotowa, aby wyjść na boisko w Turcji, ale zdecydowałem się dać jej trochę przerwy. Tutaj w Brazylii powinna już zagrać.

Która z atakujących wyjdzie jutro w wyjściowym składzie – Natalia Obmoczajewa czy Natalia Małych?

– Sam pan się przekona. Mogę tylko powiedzieć, że Obmoczajewa zagra w Sao Paulo i to w dużym wymiarze czasowym. Jest dla mnie bardzo ważna, wnosi do drużyny waleczną postawę. Myślę, że podoba się to kibicom i jest pewnego rodzaju niespodzianką dla przeciwników.

Które z dwóch pozostałych turniejów są dla drużyny ważniejsze – w Brazylii czy w Kaliningradzie?

– Na pewno są one inne. W Kaliningradzie będziemy grali u siebie. Czekamy na to, aż dołączy do nas Gamowa, chcemy dać publiczności dużo pozytywnych emocji. W Brazylii gramy dla wyniku, mierzymy się z bardzo silnymi ekipami.

źródło: russiavolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved