Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Z dużymi nadziejami podchodzę do tego sezonu

Jakub Jarosz: Z dużymi nadziejami podchodzę do tego sezonu

fot. Joanna Skólimowska

Siatkarze Transferu Bydgoszcz rozpoczęli wczoraj przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. - Jestem podekscytowany tym, że jestem w Bydgoszczy i rozpoczynamy okres przygotowawczy. Chciałbym go bardzo dobrze przepracować - mówi Jakub Jarosz.

Bydgoszczanie w dziewięcioosobowym składzie stawili się w Łuczniczce, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. W hali zabrakło obcokrajowców, którzy do drużyny dołączą później, oraz przebywającego na zgrupowaniu kadry kadetów Pawła Stysiała. Obecny był za to nowy atakujący drużyny Jakub Jarosz, który liczy na udany sezon w barwach bydgoskiego klubu. – Z bardzo dużymi nadziejami podchodzę do tego sezonu. Jestem podekscytowany tym, że jestem w Bydgoszczy i rozpoczynamy okres przygotowawczy. Chciałbym go bardzo dobrze przepracować. Jest to pierwszy raz od wielu lat, kiedy mogę przejść pełen okres przygotowawczy i naładować się na cały sezon, aby moja forma była stabilna i dobra przez całe rozgrywki. Liczę, że zaprezentuję się z dobrej strony oraz, przede wszystkim, będę grał równo w kolejnych meczach – zapowiada atakujący.

W najbliższych dniach siatkarze Transferu trenować będą na własnych obiektach, a we wrześniu czeka ich udział w wielu sparingach i turniejach towarzyskich. Dla zawodników będzie to szczególnie ważny okres, bowiem sprzyjać będzie zgraniu i dobremu rozpoczęciu kolejnego sezonu, w którym wystąpi aż czternaście zespołów. – To będzie bardzo ważny okres. Przepracujemy go, aby zabezpieczyć organizmy przed pojawieniem się kontuzji. Czas ten pozwoli nam nabrać siły i sprawić, aby forma była stabilna. To jest ważne i właśnie tego zabrakło mi w ostatnich latach, kiedy jeździłem na kadrę. Brakowało czasu na regenerację, złapania oddechu, nawet tego psychicznego – ocenia Jarosz. Wtóruje mu Wojciech Jurkiewicz, dla którego będzie to już szósty sezon w barwach bydgoskiej drużyny. – Na pewno będzie dużo więcej grania, spotkań, wyjazdów. Mam nadzieję, że przygotujemy się na tyle dobrze, że ominą nas groźne kontuzje i spokojnie będziemy mogli rozegrać sezon. Zobaczymy, czeka nas na pewno wiele wyzwań. W lidze zagra czternaście zespołów, więc sądzę, że będą to bardzo ciekawe rozgrywki – zapowiada środkowy. Przypomnijmy, że Transfer Bydgoszcz sezon rozpocznie 4 października, mierząc się z 4You Airlines AZS-em Politechniką Warszawską.

Jakub Jarosz jest jedną z siedmiu nowych twarzy w zespole i wraz z Łukaszem Wiese stanowić będzie o sile ataku. Siatkarz nie ukrywa, że decyzję o dołączeniu do klubu podjął po rozmowie z trenerem Vitalem Heynenem. Spotkaliśmy się na kolacji, aby obie strony się poznały. Trener nie tyle mnie namawiał, ile opowiadał, jaki ma styl pracy, z czym wiąże się moje przyjście do klubu. Przygotowywał mnie właśnie w ten sposób. Po zakończeniu tej rozmowy byłem w stu procentach pewien, że chcę tu przyjść. Szkoleniowiec chciał, żebym był świadomy tego, co mnie tutaj czeka – zakończył atakujący Transferu.źródło: transferbydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved