Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector również w Chęcinach, kim będzie nowy przyjmujacy?

Effector również w Chęcinach, kim będzie nowy przyjmujacy?

fot. archiwum

Przynajmniej kilka ligowych spotkań w sezonie 2014/15 ekipa Dariusza Daszkiewicza rozegra w hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach. - Zmuszają nas do tego konflikty terminowe meczów naszych i piłkarzy ręcznych Vive - wyjaśnia Jacek Sęk, prezes Effectora.

Oddany do użytku w czerwcu ubiegłego roku kameralny obiekt w oddalonych od Kielc o 15 kilometrów Chęcinach spełnia wszystkie wymogi do rozgrywania spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dysponuje widownią na 1077 miejsc siedzących, z możliwością dostawienia do 1300. – W związku z tym planujemy tam rozegrać mecze z mniej atrakcyjnymi przeciwnikami. Na pewno lepiej wyglądać będzie wypełniona po brzegi hala w Chęcinach niż Hala Legionów na przykład w jednej czwartej – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Jacek Sęk.

Decyzje o tym, które pojedynki odbędą się w hali Pod Basztami, zapadać będą na bieżąco w trakcie sezonu. – Wszystko będzie zależało głównie od terminarza meczów ligowych i Ligi Mistrzów drużyny Vive Targi Kielce, ale także od Polsatu, który rozkłada każdą kolejkę PlusLigi od piątku do poniedziałku. Poza tym sześć spotkań rozgrywanych będzie w środy, większość z nich także rozegramy w Chęcinach – informuje sternik Effectora.

Od kilku dni kielecki zespół trenuje już na swoim „nowym” obiekcie. W zajęciach bierze udział czterech testowanych graczy: bracia Chono i Rozalin Penczew (pierwszy jest przyjmującym, a drugi rozgrywającym), rozgrywający Grzegorz Pająk i przyjmujący Mateusz Mędrzyk. Piąty kandydat do wzmocnienia Effectora, atakujący Bartosz Krzysiek, wyjechał do Olsztyna na dalsze leczenie urazu kręgosłupa. – Jesteśmy z nim jednak cały czas w kontakcie, jeśli tylko dojdzie do pełnej sprawności, wróci do przygotowań z nami – zapewnia prezes Jacek Sęk.Przez najbliższe dwa tygodnie siatkarzy Effectora czeka głównie praca nad siłą i wytrzymałością. Pierwsze gry sparingowe zaplanowano na 26 i 27 sierpnia. W Gliwicach podopieczni Dariusza Daszkiewicza zmierzą się z ukraińskim Lokomotiwem Charków i rosyjskim Oko Kaługa. – Wtedy dołączy do nas nowy przyjmujący. To obcokrajowiec, reprezentant swojego kraju, ale nazwiska na razie jeszcze nie chcemy zdradzać – dodaje prezes kieleckiego klubu.

Więcej w kielce.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved