Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Kosiak i Rudol rozpoczęli od wygranej

CEV Satellite Vaduz: Kosiak i Rudol rozpoczęli od wygranej

Maciej Kosiak i Maciej Rudol reprezentują Polskę w turnieju głównym CEV Satellite w Vaduz. Polacy w pierwszej rundzie pokonali parę ze Słowacji, w drugiej okazali się lepsi od Białorusinów i awansowali do III rundy turnieju w Vaduz.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol to jedyna męska para z naszego kraju, która gra w rozpoczętym dziś turnieju głównym CEV Satellite w Vaduz. Polacy w pierwszym meczu zmierzyli się z Matejem Huklem i Igorem Horvathem ze Słowacji. Polacy w pierwszym secie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i wygrali do 17. W drugiej partii biało-czerwoni również udowodnili swoją wyższość nad rywalami, po raz kolejny pokazując, że tytuł mistrzów świata do lat 23 zdobyli w tym sezonie nieprzypadkowo. Nasi siatkarze wygrali drugiego seta do 16 i pewnie awansowali do II rundy turnieju.

W niej Kosiak i Rudol zmierzyli się z białoruską parą Aliaksandr Dziadkou/Aliaksandr Kawalienka. Spotkanie było bardzo wyrównane i już teraz można powiedzieć, że obie pary zafundowały kibicom jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w turnieju. Najlepiej zbliżony sportowy poziom obu ekip prezentują wyniki poszczególnych setów. W inauguracyjnej partii Polacy wygrali z Białorusinami 23:21, by już w kolejnej odsłonie ulec w końcówce 19:21. W decydującym o losach awansu tie-breaku biało-czerwoni nie odpuścili i po niezwykle emocjonującym spotkaniu mogli cieszyć się z awansu do III rundy turnieju (15:13). W niej ich rywalami będą Włosi Francesco Vanni i Gianluca Casadei.