Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Gruszczyńska i Baran na miejscu 9

CEV Satellite Vaduz: Gruszczyńska i Baran na miejscu 9

Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran zajęły 9. miejsce na turnieju w Vaduz. Polki dość łatwo pokonały reprezentantki gospodyń i awansowały do czołowej dwunastki turnieju, w starciu z Niemkami nie wykorzystały jednak swojej szansy na lepszy rezultat.

Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran po wczorajszej porażce w I rundzie turnieju CEV Satellite w Vaduz dość długo czekały na rozegranie drugiego spotkania. Wieczorem okazało się, że Polki nie zdążą już zagrać w czwartek i ich mecz z Claudią Hasler i Petrą Schifferle-Walser został przełożony na piątkowy poranek. Biało-czerwone nie miały żadnych problemów, by pokonać zawodniczki z Liechtensteinu. W dwóch krótkich setach wygranych do 10 Polki udowodniły, kto jest aktualnie lepszy i awansowały do czołowej dwunastki turnieju.

Kolejnymi rywalkami naszych siatkarek była niemiecka para Kim Behrens/Sandra Seyfferth, a stawką tego spotkania był awans do najlepszej ósemki. Polki nie rozpoczęły tego meczu udanie i od samego początku musiały „gonić” wynik (2:5). Jednak kilka agresywnych zagrywek ze strony polskiej dwójki sprawiło, że na tablicy wyników po chwili widniał remis. Obie pary nie wstrzymywały ręki w ataku, co owocowało akcjami rodem z męskiej plażówki. Dopiero gdy Polki przy próbie umieszczenia piłki technicznym zagraniem przy linii bocznej boiska popełniły minimalny błąd, zaczęła zarysowywać się przewaga naszych zachodnich sąsiadek (11:8). Brak precyzji Gruszczyńskiej i Baran bardzo szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w wyniku (10:15). Pomimo ambitnej gry naszych rodaczek przewaga Niemek okazała się już zbyt duża do zniwelowania (16:21).

W drugim secie biało-czerwone nie dały się zaskoczyć i przystąpiły do niego bardzo skoncentrowane. Polki prowadziły walkę punkt za punkt z wyżej rozstawionymi rywalkami. Trudna zagrywka Jagody Gruszczyńskiej pozwoliła polskiej parze na przejęcie inicjatywy w tej odsłonie (6:4). Nasze reprezentantki poprawiły również grę w defensywie, ale Niemki nie odpuszczały, cały czas wywierając presję na Gruszczyńskiej i Baran (14:13). Trzy kolejne nieudane akcje polskiego duetu bardzo skomplikowały sytuację Polek, które poprosiły o przerwę (14:16). Te krótkie „przestoje” kosztowały Jagodę i Karolinę bardzo dużo, bowiem konsekwentnie grające Behrens i Seyfferth wykorzystały już pierwszą piłkę meczową i zakończyły to spotkanie (21:19). Polki zajęły więc w turnieju w Vaduz 9. miejsce.

przegrani na miejscach 13-16
Gruszczyńska/Baran POL [4] – Hasler/Schifferle-Walser LIE [5] 2:0
(21:10, 21:10)

przegrani na miejscach 9-12
Gruszczyńska/Baran POL [4] – Behrens/Seyfferth GER [2] 0:2
(16:21, 19:21)