Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Dwie polskie pary walczą w turnieju głównym

CEV Masters: Dwie polskie pary walczą w turnieju głównym

Zacięty, ale zwycięski bój z Holendrami stoczyli w piątek do południa Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Później Polacy wygrali również z parą z Austrii. W innej grupie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z rywalami z Estonii i Niemiec.

Jakub Szłankiewicz i Michał Kądzioła w pierwszym swoim meczu grupy B turnieju głównego CEV Masters w Biel/Bienne zmierzyli się z holenderską parą Reinder Nummerdor/Steven van de Velde. Pierwszego z rywali przedstawiać nie trzeba, nic więc dziwnego, że Holendrzy w pierwszym secie postawili naszej parze bardzo ciężkie warunki. Polacy w zaciętej końcówce okazali się jednak lepsi i wygrali 28:26. W drugim secie biało-czerwonym poszło już nieco łatwiej, wygrali do 17 i zanotowali na swoim koncie pierwsze grupowe zwycięstwo.

Jeszcze dziś Kądzioła i Szałankiewicz zmierzyli się z austriacką parą Peter Eglseer/Felix Koraimann. Także i tym razem Polacy okazali się silniejsi od rywali. Wydawało się, że po pierwszym zwycięstwie w turnieju Austriacy pójdą za ciosem, ale w pojedynku z biało-czerwonymi byli bezradni. Polacy bardzo szybko i efektownie uporali się z dziesiątą parą turnieju, wygrywając sety do 16 i 15. Jutro Kądzioła i Szałankiewicz z parą Chevallier/Strasser powalczą o komplet zwycięstw w grupie B.

W grupie C rywalizują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy udział w turnieju głównym rozpoczęli od meczu z Kristo Kollo i Rivo Vesikiem z Estonii. Od samego początku tego starcia widać było, że obie dwójki stoczą zacięty bój o zwycięstwo. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w samej końcówce, a Estończycy okazali się być minimalnie lepsi od biało-czerwonych (24:22). Niestety Kollo i Vestik poszli za ciosem i nie pozwolili Polakom na doprowadzenie do wyrównanej walki w drugiej odsłonie (21:17), odnosząc cenne zwycięstwo w meczu otwarcia grupy C.

W drugim dzisiejszym spotkaniu biało-czerwoni ulegli niemieckiej parze Tim Holler/Jonas Schröder. Pomimo poniesionej porażki w pierwszym meczu polska para od samego początku spotkania dobrze zagrała i toczyła wyrównaną grę. Pomimo dobrej gry Polacy musieli uznać wyższość swoich rywali i przegrali w pierwszej partii 19:21. W drugim secie od samego początku polski duet narzucił swój styl gry i odniósł zwycięstwo w stosunku 21:15. O wszystkim miał zadecydować tie-break, w nim lepszy okazał się niemiecki duet, który wygrał 15:13. W dniu jutrzejszym Polacy zmierzą się ze szwajcarską parą Gabathuler/ Gerson.

grupa B:
Kądzioła/Szałankiewicz POL [2] – Nummerdor/van de Velde NED [15] 2:0 (28:26, 21:17)
Chevallier/Strasser SUI [7] – Eglseer/Koraimann F. AUT [10] 0:2
(17:21, 17:21)
Chevallier/Strasser SUI [7] – Nummerdor/van de Velde NED [15] 2:0
(21:17, 22:20)
Kądzioła/Szałankiewicz POL [2] – Eglseer/Koraimann F. AUT [10] 2:0
(21:16, 21:15)