Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Dobry początek Brzostek i Kołosińskiej

CEV Masters: Dobry początek Brzostek i Kołosińskiej

Świetnie rozpoczęły rozgrywki grupowe turnieju CEV Masters w szwajcarskim Biel/Bienne Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Polki pokonały rywalki z Czech i Finlandii oraz po trzysetowym pojedynku wygrały ze Szwajcarkami.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska znalazły się wśród 16 par startujących w turnieju CEV Masters w szwajcarskim Biel/Bienne. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, a Polki trafiły razem z parami z Czech, Szwajcarii i Finlandii do grupy C. W pierwszym meczu nasze siatkarki zmierzyły się z Czeszkami Martiną Bonnerovą i Barborą Hermannovą. W pierwszym secie biało-czerwone zdominowały grę i pewnie wygrały do 15. W drugiej partii rywalki zagrały troszeczkę lepiej, jednak dobrze dysponowane w tym meczu reprezentantki Polski wygrały do 17 i zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną.

W swoim drugim dzisiejszym spotkaniu para Kołosińska/Brzostek zmierzyła się z Finkami, Eriką Nyström i Emilią Nyström. Polki zdominowały pierwszego seta meczu i ze znaczną przewagą triufowały w premierowej odsłonie (21:17). Tak duża zaliczka nieco zdekoncentrowała biało-czerwone, które w drugim secie dały się zaskoczyć i pozwoliły siatkarkom ze Skandynawii wyrównać stan meczu (17:21). Tie-break był jednak ponownie popisem skutecznej gry Polek, które nie miały problemu z zakończeniem spotkania po swojej myśli (15:8).

W swoim trzecim występie Polki zmierzyły się z gospodyniami, szwajcarskim duetem Zumkehr/Heidrich. obie pary miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Na początku spotkania szwajcarski duet dosyć szybko narzucił swój styl gry i dzięki temu wygrał pierwszą odsłonę spotkania. W drugiej partii do głosu doszły Polki, które w zdecydowany sposób wygrały seta 21:14 i w meczu był remis 1:1. O końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się Polki, które zajęły pierwsze miejsce w grupie.

(21:19, 21:19)
Bonnerova/Hermannova CZE [11] – Nyström Er./Nyström Em. FIN [14] 2:0 (21:15, 21:13)
Zumkehr/Heidrich SUI [3] – Brzostek/Kołosińska POL [6] 1:2
(21:19, 14:21, 12:15)