Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk rozpocznie przygotowania 11 sierpnia

Ślepsk rozpocznie przygotowania 11 sierpnia

fot. archiwum

Siatkarze Ślepska Suwałki 11 sierpnia w komplecie rozpoczną przygotowania do zbliżającego się sezonu. - Chcielibyśmy dokonać progresu wyników, ale wszystko zweryfikuje boisko - powiedział trener ekipy znad Czarnej Hańczy, Piotr Poskrobko.

W szeregach suwalskiego Ślepska nie doszło do wielu zmian kadrowych. W zespole pozostało kilku doświadczonych zawodników, do których dokooptowano graczy młodszego pokolenia. – W zespole nie doszło do dużych roszad, ale na niektórych pozycjach pojawili się młodsi i perspektywiczni zawodnicy. Szczególnie mam na myśli Kubę Urbanowicza oraz atakującego, który będzie zmiennikiem Wojtka Winnika (Bartłomiej Klutth – przyp. red.). Dopiero od niedawna gra on w siatkówkę, ale zbierał dobre recenzje w Treflu Gdańsk – powiedział Piotr Poskrobko. – Niewątpliwie zbudowaliśmy mieszankę rutyny z młodością. Sam jestem ciekaw, jak zespół będzie prezentował się w lidze. Mam nadzieję, że całkiem nieźle, bo jego trzon stanowią zawodnicy, którzy grali w Suwałkach w minionym sezonie. Niewiadomą jest tylko pozycja rozgrywającego. Ważne jest, aby obaj rozgrywający szybko znaleźli wspólny język z pozostałymi zawodnikami – dodał szkoleniowiec suwalskiego zespołu.

Drużyna znad Czarnej Hańczy w komplecie przygotowania do rozgrywek rozpocznie od najbliższego poniedziałku. – Chłopcy na razie przygotowują się indywidualnie. Zaczęli trenować na siłowni. Mają także dwa treningi biegowe w terenie. Od 11 sierpnia będziemy trenowali już wszyscy razem. Na początku nie możemy wystartować z wysokiego C. Stopniowo będziemy zwiększali ilość treningów, już w drugim tygodniu będziemy ćwiczyli dwa razy dziennie. Myślę, że siedem tygodni przygotowań wystarczy nam, abyśmy dobrze przygotowali się do zmagań ligowych – podkreślił Poskrobko.

Ślepsk ma w planach trzy turnieje towarzyskie oraz dwa sparingi z klubową drużyną ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. – W połowie sierpnia przyjedzie ona do Polski. Będzie na obozie w Olsztynie, skąd będzie przemieszczała się na różne sparingi – podkreślił szkoleniowiec suwalskiej ekipy. Wszystko wskazuje na to, że zagra ona w turnieju w Ostrołęce oraz Augustowie. Sama zorganizuje także kolejną edycję Memoriału Józefa Gajewskiego.Zdaniem trenera ekipy z województwa podlaskiego w tym roku I liga będzie jeszcze bardziej wyrównana, bowiem nie będzie w niej murowanych faworytów. – W zeszłym sezonie dwa zespoły były na papierze bardzo mocne, choć na koniec rozgrywek okazało się, że zajęły one trzecią i czwartą pozycję, więc liga wszystko zweryfikowała. W nadchodzących rozgrywkach chyba nie będzie tak silnych rywali. Wszystko się wymieszało i podzieliło. Wszystkie zespoły będą prezentowały podobny poziom gry, może poza mistrzem, bo zrobił on jedynie kosmetyczne zmiany, na których nie ucierpi jego jakość grania. Na pewno Camper będzie jednym z faworytów do końcowego sukcesu – zaznaczył Poskrobko. – Dla nas też otwiera się szansa na dobre miejsce. Chcielibyśmy dokonać progresu wyników, ale wszystko zweryfikuje boisko – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved