Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Russell Holmes: Bardzo lubię rywalizację

Russell Holmes: Bardzo lubię rywalizację

fot. Sabina Bąk

- Możliwość gry w Resovii i po raz kolejny w Polsce to dla mnie wielka przyjemność - mówi nowy nabytek wicemistrzów Polski, Russell Holmes. - Do każdego nowego doświadczenia w życiu staram się podchodzić z chłodną głową - dodaje Amerykanin.

Po rocznej przerwie Russell Holmes wraca do polskiej ekstraklasy – tym razem będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. – Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany swoim powrotem do Polski i polskich kibiców. Za każdym razem, gdy ktoś mnie pyta: „Gdzie jest twoje ulubione miejsce do gry?”, zawsze odpowiadam, że jednym z takich moich ulubionych miejsc, ze względu na wyjątkową siatkarską kulturę, atmosferę i niesamowitych fanów, jest właśnie Polska – przyznaje Amerykanin na łamach portalu nowiny24.pl.

W Rzeszowie Holmes będzie występował u boku swojego rodaka, Paula Lotmana. Paul i ja mieliśmy okazję porozmawiania na temat aspektów mojej gry w Resovii. Jestem mu za to wdzięczny, był dla mnie ważnym źródłem informacji na temat klubu. Muszę jednak powiedzieć, że po okresie mojej wcześniejszej gry w Polsce miałem już wypracowane własne bardzo pozytywne zdanie na temat Resovii. Rozmowy z Paulem tylko potwierdziły te opinie na temat klubu i jego organizacji – przyznaje Russell Holmes i dodaje, że gra w Rzeszowie z pewnością będzie dla niego sporym wyzwaniem. – Uważam, że sportowcy zawsze szukają sposobów i możliwości gry na najwyższym poziomie, promocji i poprawy swoich umiejętności oraz techniki. Możemy tego dokonać konsekwentnie, grając z najlepszymi i przeciwko najlepszym. Bardzo lubię rywalizację, zwłaszcza kiedy odbywa się ona na najwyższym poziomie, z najlepszymi na świecie. Czuję, że wybierając Resovię, będę miał szansę na taką właśnie satysfakcję – twierdzi zawodnik.

Wcześniej Holmes grał w Polsce w zespole Jastrzębskiego Węgla, skąd przeniósł się do ligi tureckiej. – Gra w Jastrzębiu była z pewnością jednym z najlepszych momentów w mojej karierze. Na pewno nie zapomnę tego okresu. Jak już wcześniej wspomniałem, lubię wysoką kulturę i stosunek do siatkówki w Polsce. Bardzo mocno polubiłem w waszym kraju kibiców. Są to jedni z najbardziej oddanych i kochających siatkówkę fanów, jakich kiedykolwiek widziałem i miałem przyjemność i radość grać przed nimi. Z tych powodów decyzja, aby wrócić do Polski, była dla mnie łatwa – przyznaje amerykański zawodnik. – Turcja ma jedne z najlepszych drużyn klubowych w Europie. Miałem tam okazję grać z lub przeciwko wielkim sportowcom. Było to ciekawe doświadczenie, jestem z niego bardzo zadowolony – dodaje.Cały wywiad Marka Bluja w serwisie nowiny24.pl

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved