Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Milczarek: W Będzinie powstaje bardzo fajny zespół

Robert Milczarek: W Będzinie powstaje bardzo fajny zespół

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Skład MKS-u Będzin na nowy sezon zasilił utytułowany zawodnik Robert Milczarek.  - Stworzył się tutaj bardzo ciekawy zespół. Narzucimy sobie na pewno jakieś cele, do których będziemy dążyć i będziemy walczyć o każdy punkt - mówi nowy libero MKS-u Banimexu.

Robert Milczarek to czterokrotny mistrz Polski (zdobywał złoto ze Skrą Bełchatów cztery razy z rzędu – w 2005, 2006, 2007 i 2008 roku), czterokrotny zdobywca Pucharu Polski (również ze Skrą Bełchatów – w 2005, 2006, 2007 i 2012 roku), a także medalista Ligi Mistrzów (brąz w 2008 oraz srebro w 2012 też ze Skrą Bełchatów). W 2005 roku powołany do kadry narodowej Polska 2A.

W swojej karierze Milczarek grał również w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, Siatkarzu Wieluń, w Effectorze Kielce, a w poprzednim sezonie bronił barw gdańskiego Lotosu Trefla, gdzie jednak pełnił raczej rolę zawodnika rezerwowego. W najbliższym sezonie zawodnik będzie występował w MKS-ie Będzin na pozycji libero. – Pojawiła się bardzo ciekawa oferta – raz, że finansowa, a dwa, że powstaje tutaj bardzo fajny zespół. Jest paru młodych fajnych chłopaków, którzy na pewno będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i paru doświadczonych chłopaków, których znam z parkietów plusligowych, tak więc naprawdę stworzył się tutaj bardzo ciekawy zespół. Narzucimy sobie na pewno jakieś cele, do których będziemy dążyć i będziemy walczyć o każdy punkt – przyznaje Robert Milczarek.

W pierwszym meczu ligowym będzinianie zmierzą się z aktualnym mistrzem kraju, byłym klubem Roberta Milczarka – Skrą Bełchatów. – Skra ma nazwiska, ale wiadomo, że papier nie gra. Ja chciałbym, żebyśmy przede wszystkim zagrali bardzo dobre zawody. Jak będziemy dobrze grać, to będzie to potem procentowało na wyniki. Nie ma co ukrywać, że Skra w tym sezonie była mocna i w tym nadchodzącym też pewnie nie będzie gorsza. Jednak jeżeli wyjdziemy z szatni z nastawieniem, że nie wygramy tego meczu, to ciężko będzie o dobry wynik. Musimy wyjść na boisko i walczyć o każdą piłkę. Myślę, że jeśli uda nam się zdobyć jeden punkt w tym meczu, to będzie dobrze – mówi nowy libero MKS-u.

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved