Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Wierzę, że jesteśmy w stanie awansować do play-off

Piotr Gacek: Wierzę, że jesteśmy w stanie awansować do play-off

fot. archiwum

- Jest fajny projekt, wygląda na to, że ktoś wreszcie tupnął nogą, żeby zrobić porządek. Zatrudniono solidnego trenera, kilku fajnych chłopaków. Poczekajmy i zobaczmy, co z tego będzie - mówi o swoim nowym klubie libero Piotr Gacek.

Skąd pomysł na przejście do Lotosu Trefla? Gdański klub dotychczas sukcesów nie odnosił.

Piotr Gacek:Ale mam nadzieję, że będzie je odnosił. A pomysł wziął się z tego, że skończył mi się kontrakt z ZAKSĄ i szukałem nowych wyzwań. Pojawiło się kilka ofert, ale ta z Gdańska była najciekawsza i najbardziej perspektywiczna. Zmiany – od trenera po zawodników – pokazują, że klub chce osiągnąć i zrobić więcej niż w ostatnich latach. To skłoniło mnie do przejścia do Gdańska.

Jaki wpływ na wybór Lotosu Trefla miała osoba trenera Anastasiego?Duży. Byłem w kontakcie z trenerem podczas negocjacji. Faktycznie było to tak, że trener widział mnie w tym zespole, więc doszliśmy do porozumienia.

Praca z trenerem Anastasim w klubie będzie chyba wyglądać inaczej niż w reprezentacji?

To są dwie inne instytucje. Mamy w klubie określony cel, ale musimy do niego przejść przez kolejne mecze ligowe. W reprezentacji przygotowujemy się tylko do jednej imprezy, do której trenujemy solidnie przez dwa, trzy miesiące. W lidze sezon jest dłuższy, jest więcej drużyn, z pewnością będzie też inne podejście do treningu, ale więcej może powiedzieć trener Anastasi.

Cel w postaci awansu do play-off uda się zrealizować? Wcześniej w Gdańsku były z tym duże problemy.

Wierzę, że z tym składem, ale przede wszystkim z tym trenerem, który jest gwarantem solidnej pracy, jesteśmy w stanie to osiągnąć. To, co było wcześniej, to już historia. Można do niej wracać, ale w szkołach.

Rozmawiał Patryk Kurkowski – więcej w Dzienniku Bałtyckim

 

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved