Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przedpełski pozostaje optymistą, mimo wszystko…

Mirosław Przedpełski pozostaje optymistą, mimo wszystko…

fot. archiwum

- Jestem przekonany, że to będzie turniej, jakiego nigdy wcześniej nie było. Jestem optymistą, zarówno jeśli chodzi o organizację, jak i wynik sportowy - twierdzi prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski, chociaż wszystko dookoła zdaje się... wyglądać inaczej.

Prezes PZPS-u stara się jak może, by po serii niezbyt pomyślnych wiadomości dla organizatorów i kibiców siatkarskich mistrzostw świata ich wizerunek nie ucierpiał. Czy jednak te starania wystarczą, czy może to tylko zaklinanie rzeczywistości? Kibiców najbardziej bulwersuje sprawa dostępności do transmisji telewizyjnych. – Nie przesadzajmy, że cała Polska, 36 milionów ludzi, chce obejrzeć mundial. Ci, którzy naprawdę są zainteresowani turniejem, powinni go obejrzeć, mogą kupić dekodery lub zapłacą za dostęp do kanałów. Ale ja się nie poddaję. Będę jeszcze prowadził rozmowy z właścicielem Polsatu i ze stroną rządową. Bardzo chcę to zmienić – zapewnia prezes w rozmowie z Przeglądem Sportowym i stara się odsunąć odpowiedzialność za brak transmisji w otwartym kanale od związku, obarczając nią… rząd. – Jesteśmy organizatorami i bierzemy odpowiedzialność za to, jak zorganizować imprezę. Nie jesteśmy jednak w stanie wpłynąć na to, że Polsat kupił prawa marketingowe i nie był w stanie ich sprzedać w odpowiedni sposób. Niestety nie było partnera do rozmowy. Generalnie tak jak jest w wielu innych krajach powinien być partner rządowy, który miałby narzędzia do promocji Polski na świecie, wykorzystując taką imprezę, kogoś, kto wszystko by właściwie skoordynował. Raz się rozmawia z jednym ministerstwem, innym razem z drugim i wszystko jest rozproszone. Powinien być jeden partner – uważa Mirosław Przedpełski.

Brak transmisji w otwartym kanale w nieciekawej sytuacji stawia reklamodawców, którzy wykupili lub chcieliby wykupić reklamy w trakcie, przed i po meczach nadawanych w telewizji. – Oczywiście mamy problem, bo to PZPS negocjował umowy ze sponsorami. Potem odkupiliśmy część praw od Polsatu i zaoferowaliśmy je sponsorom. Apelujemy teraz do nich, żeby się nie wycofywali. Mimo wszystko oglądalność mundialu będzie duża. Z jednej strony dzięki Polsatowi te mistrzostwa są w Polsce, z drugiej ich decyzja postawiła nas w trudnej sytuacji. Nie będę mówił o błędach, które zostały popełnione. Trzeba uderzyć się w piersi – przyznaje prezes PZPS-u, raz zapewniając, że nie wszyscy są zainteresowani mundialem, w innym miejscu wywiadu przyznając, że jednak oglądalność będzie wysoka.

Mirosław Przedpełski zapewnia, że będą to niezapomniane mistrzostwa, jakich nigdy wcześniej nie było. Zapewne takie właśnie były plany. Prezes PZPS-u przyznaje jednak, że w związku z mniejszym dofinansowaniem zostały znacznie okrojone. – Sprecyzuję – mówiłem, że potrzebujemy tych 16 milionów, żeby zorganizować turniej marzeń na najwyższym światowym poziomie. Nawet bez tych pieniędzy turniej jest niezagrożony, ale z pewnych rzeczy musimy zrezygnować. W ostatniej chwili przycięliśmy koszty ceremonii otwarcia i będzie ona skromniejsza. Z nieco mniejszą pompą, niż planowaliśmy, zorganizujemy też mecze bez udziału Polaków – przyznaje Przedpełski.Mecze Polaków w małej hali we Wrocławiu, brak transmisji w otwartym kanale, ograniczone finanse i okrojona oprawa mistrzostw oraz promocja samego wydarzenia, która jaka jest, każdy chyba widzi. Mimo to prezes PZPS-u jest dobrej myśli i miejmy nadzieję, że wie, na czym ten optymizm opiera. Wszystko mogą jeszcze uratować dobrym wynikiem polscy siatkarze, jednak jeśli i im się noga powinie, to… faktycznie, mogą być to niezapomniane mistrzostwa.

cały wywiad z Mirosławem Przedpełskim w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved