Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MCKiS Jaworzno będzie szlifował formę na własnych obiektach

MCKiS Jaworzno będzie szlifował formę na własnych obiektach

fot. archiwum

Od początku tygodnia do startu w II lidze przygotowują się siatkarze MCKiS-u Jaworzno. Podopieczni trenera Łozińskiego będą trenowali na własnych obiektach, a we wrześniu czeka ich seria sparingów i turniejów kontrolnych.

Siatkarze MCKiS-u Jaworzno w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Podopieczni trenera Łozińskiego na razie powoli przystosowują organizmy do ciężkiej pracy. – W pierwszym tygodniu jest etap wstępny do przygotowań, w trakcie którego ćwiczymy raz dziennie. Natomiast później zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie. Na miejscu mamy wszystko – siłownie, salę gimnastyczną, pływalnię, odnowę, więc przez cały sierpień będziemy się przygotowywali w Jaworznie – podkreślił szkoleniowiec drugoligowca, Mariusz Łoziński.

Wcześniej pisaliśmy już o zmianach kadrowych w składzie jaworznickiego zespołu. Przypomnijmy, że największą stratą jest odejście Igora Walczykowskiego, który był liderem drużyny w minionym sezonie. W kolejnych rozgrywkach o sile MCKiS-u powinni za to stanowić dwaj doświadczeni gracze – Bartłomiej Soroka oraz Mariusz Syguła. Ostatnio do Jaworzna wrócił także Karol Worończyk, który wcześniej rozwijał swoje umiejętności w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Obecnie nie jest jeszcze znany pełny harmonogram sparingowy MCKiS-u. – Pod koniec sierpnia planujemy pierwsze gry kontrolne – skomentował Łoziński. Jego podopieczni na pewno wezmą udział w dwóch turniejach. Pierwszy w dniach 5-6 września odbędzie się w Andrychowie, zaś dwa tygodnie później (19-20 września) jaworznianie będą gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta Jaworzna. Najprawdopodobniej wezmą w nim udział: MKS Andrychów, Czarni Katowice oraz Hutnik Dobry Wynik Kraków.MCKiS po raz kolejny będzie rywalizował w grupie szóstej, na faworytów której wyrastają zespoły z Krakowa oraz Sanoka. Ale inni przeciwnicy także tanio skóry nie sprzedadzą. – Nie będzie słabych zespołów – podkreślił Łoziński. Jest on zadowolony, że PZPS wrócił do klasycznej formy play-off, która jest ciekawsza dla kibiców, a u samych zawodników wywołuje większą adrenalinę. – To sprawdzona formuła, która jest stosowana na pozostałych szczeblach rozgrywkowych, więc myślę, że jest to optymalne rozwiązanie – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved