Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Przybyła nowym środkowym AZS-u Częstochowa

Mateusz Przybyła nowym środkowym AZS-u Częstochowa

fot. archiwum

Mateusz Przybyła, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz były gracz m.in. Jastrzębskiego Węgla, podpisał kontrakt z AZS-em Częstochowa. Ostatni sezon środkowy częstochowian spędził w I lidze w barwach KPS-u Siedlce.

Kluby siatkarskiej ekstraklasy skompletowały skład na nowy sezon lub kończą uzupełnienia kadrowe, a w AZS-ie Częstochowa zmiany dopiero się rozpoczęły. Dotychczas informowaliśmy o potwierdzeniu transferów dwóch zawodników –Rafała Szymury i Miguela de Amo. Do gry powróci również Michał Bąkiewicz. Zespół opuścili natomiast Jakub Vesely, Wojciech Kaźmierczak, Michał Kozłowski i Kacper Piechocki, nie jest to jednak koniec zmian.

W zespole, którego cechą charakterystyczną ma być połączenie młodości z doświadczeniem, czyli to, na czym w latach swojej świetności opierał się klub spod Jasnej Góry, zakontraktowano kolejnego młodego zawodnika. Potwierdziły się doniesienia o pozyskaniu 23-letniego środkowego KPS-u Siedlce – Mateusza Przybyły. Wychowanego Jastrzębskiego Węgla już w sezonie ligowym 2010/2011 zanotował epizodyczne występy w klubie ze Śląska, regularnie trenując z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla. W tym czasie na co dzień Przybyła występował w zespole Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach Młodej Ligi. Doświadczenie w dorosłej siatkówce w ostatnich latach zawodnik zbierał na zapleczu ekstraklasy, grając m.in. w MOS-ie Będzin czy w ostatnim sezonie w KPS-ie Siedlce. To właśnie z klubem z Siedlec Przybyła zdobył wicemistrzostwo I ligi, w decydujących meczach przegrywając z Camperem Wyszków. – Mateusz ma doskonałe warunki fizyczne i naprawdę spore umiejętności. Jesteśmy przekonani, że gdy dostanie prawdziwą szansę gry w PlusLidze, to ją wykorzysta – mówi Ryszard Bosek, dyrektor sportowy AZS-u.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved