Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marcin Możdżonek: Czeka nas piekielnie trudny turniej

Marcin Możdżonek: Czeka nas piekielnie trudny turniej

fot. Joanna Skólimowska

- Najważniejsze będzie zbudować dobrą mieszankę doświadczenia i młodości. Na pewno łatwo nie będzie, bo nawet punkt czy set może okazać się kluczowy w ostatecznym rozrachunku - mówi o zbliżających się mistrzostwach świata Marcin Możdżonek.

Siatkarze reprezentacji Polski w pocie czoła przygotowują się w Spale do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Inauguracja turnieju bowiem już za nieco ponad trzy tygodnie na Stadionie Narodowym. Póki co jednak biało-czerwoni nie odczuwają jeszcze mistrzowskiego stresu. – Myślę, że bliskość mundialu odczujemy tak naprawdę dopiero w trakcie Memoriału Wagnera czy też na treningach przed nim już w samym Krakowie. Na razie jesteśmy w spokojnej Spale, z czego ja osobiście bardzo się cieszę – mówi Marcin Możdżonek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. – Tutaj możemy w ciszy popracować tak, by na mistrzostwach być w optymalnej formie. W tym ośrodku presji nie czuć, a my możemy zasuwać tak, jak najlepiej potrafimy – dodaje.

Pracę polskim siatkarzom w spalskiej hali w tym roku ułatwia nowa klimatyzacja. – To dla nas miłe zaskoczenie, tym większe, że chyba przed rokiem zaliczyliśmy rekord – trening w temperaturze 36 stopni Celsjusza. Teraz czuje się zdecydowanie przyjemniejsze temperatury i można się skupić na dobrej pracy – cieszy się kapitan polskiej reprezentacji.

Stephane Antiga, wybierając kadrę na mistrzostwa, postawił na wielu młodych zawodników, dla których udział w mundialu będzie debiutem na imprezie tej rangi. Czy okaże się to dobrym wyborem? – Trudno powiedzieć, czy taka sytuacja daje nam przewagę, czy może jest wręcz przeciwnie – twierdzi Możdżonek. – Myślę, że najważniejsze będzie zbudować dobrą mieszankę doświadczenia i młodości, a ona może wypalić na mundialu. Czeka nas piekielnie trudny i wymagający turniej, nie wolno nam będzie stracić koncentracji nawet na moment. Na pewno łatwo nie będzie, bo nawet punkt czy set może okazać się kluczowy w ostatecznym rozrachunku – przyznaje kapitan polskiej kadry.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved