Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Małymi kroczkami pniemy się w górę

Grzegorz Fijałek: Małymi kroczkami pniemy się w górę

fot. archiwum

- Jesteśmy w dobrej formie. We wszystkich meczach utrzymujemy równy poziom. Potrafimy zagrać 7 meczów podczas turnieju na bardzo wysokim poziomie - mówi o obecnej dyspozycji Grzegorz Fijałek, który z Prudlem wygrał niedawno turniej Grand Slam.

Polski Grand Slam w Starych Jabłonkach zbliża się wielkimi krokami. Biorąc pod uwagę waszą dyspozycję, to chyba idealny moment.

Grzegorz Fijałek: – Na tę chwilę trudno jest przewidzieć, co będzie za dwa czy trzy tygodnie. Nie ma jednak co ukrywać, jesteśmy w dobrej formie. We wszystkich meczach utrzymujemy równy poziom. Potrafimy zagrać siedem meczów podczas turnieju na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Przyznam się, że jeszcze w tym momencie nie myślimy o Jabłonkach.W 2011 roku w Starych Jabłonkach dotarliście do finału. Teraz kibice i organizatorzy liczą na pierwsze polskie zwycięstwo.

– Dla nas jest to dodatkowa motywacja. Chcielibyśmy pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. W Jabłonkach zawsze gra nam się dobrze i mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Poziom w stawce jest obecnie bardzo wyrównany. Każdy duet chce zdobywać punkty w każdym meczu, więc już w fazie grupowej nie będzie przelewek. Naszą przewagą jest to, że gramy u siebie ze wspaniałym dopingiem. Polscy kibice są wyjątkowi, tworzą świetną atmosferę.

Znakomite występy sprawiły, że awansowaliście na drugą pozycję w rankingu FIVB. Macie szansę wyprzedzić Amerykanów…

– Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie drugiej pozycji nie będzie należało do najłatwiejszych zadań. Wskoczyć na pierwsze miejsce będzie jeszcze trudniej. Amerykanie są w wyśmienitej formie w tym sezonie. W tym momencie cieszy nas najbardziej to, że powoli, małymi kroczkami pniemy się w górę. Chcielibyśmy utrzymać się w pierwszej piątce, pewnie trudno nie będzie, ale my wymagamy od siebie coraz lepszych wyników.

*Rozmawiał: Bartłomiej Szypowski
*Więcej w Gazecie Wyborczej Olsztyn

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved