Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police później rozpocznie Orlen Ligę?

Chemik Police później rozpocznie Orlen Ligę?

fot. Łukasz Krzywański

Pierwszy mecz Chemika Police w sezonie 2014/2015 może zostać przełożony. Powodem jest gra polickich siatkarek w mistrzostwach świata, które potrwają do 12 października. Z gry w klubie wyłączone mogą być m.in. Maja Ognjenović czy Ana Bjelica.

Jak poinformował „Głos Szczeciński”, ostateczną decyzję w sprawie daty inauguracyjnego meczu podejmie trener zespołu Giuseppe Cuccarini i PZPS. Planowo pierwsze spotkanie policzanki miały zagrać 4 października. Mistrzostwa świata potrwają jednak osiem dni dłużej, a po ich zakończeniu reprezentantki krajów, które wezmą w nich udział, udadzą się najpewniej na krótkie urlopy. Może to spowodować, że filary polickiego zespołu – Ana Bjelica i Maja Ognjenović czy też Sanja Malagurski i Stefana Veljković – mogą nie być w tym czasie do dyspozycji włoskiego szkoleniowca. – Mieliśmy świadomość, że tak to będzie wyglądać, stąd m.in. dwumiesięczne zatrudnienie Kingi Bąk, która pomaga nam w treningach – powiedziała prezes klubu Joanna Żurowska. – Jest to dla nas pewne utrudnienie, ale musimy sobie z tym poradzić. Możliwe jest przesunięcie terminów lub przełożenie meczu – dodała.

Przy napiętym terminarzu mistrzyń Polski przełożenie spotkania może jednak nie być łatwym zadaniem. – Jest jedna zasada. Nie można przełożyć spotkania na drugą rundę, trzeba rozegrać je w tej samej, w której się przekładało – wyjaśniła prezes Żurowska. – To stanowi pewien problem, ponieważ dostępność wygodnych terminów dla nas i rywali jest ograniczona. Dlatego trener musi poważnie się nad tym zastanowić i pomyśleć, czy przełożenie meczu będzie opłacalne. Decyzja o ewentualnym przełożeniu spotkania jest wyłącznie jego, my, jako zarząd, nie ingerujemy w tę płaszczyznę – zaznaczyła.

 źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved